featured

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

  1. Haberler
  2. HABER
  3. TCMB Para Politikası Kurulu (PPK) Üyeliğine Kripto Dostu Prof. Dr. Fatma Özkul Atandı!

TCMB Para Politikası Kurulu (PPK) Üyeliğine Kripto Dostu Prof. Dr. Fatma Özkul Atandı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) üyeliğine kripto dostu Prof. Dr. Fatma Özkul atandı.

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararına göre, Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Para Politikası Kurulu üyeliğine 1211 sayılı Kanunun 22/A maddesi ve 3 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2. Maddesi gereğince Prof. Dr. Fatma Özkul atandı.

vdfd
Prof. Dr. Fatma Özkul

İlginizi Çekebilir: Benner Döngüsü Nedir? 150 Yıllık Piyasa Hareketlerini Doğru Tahmin Etmek İçin Kullanılan Efsanevi Yöntem!

Prof. Dr. Fatma Özkul aynı zamanda “Kripto Varlıklar Muhasebesi” kitabının da yazarı olduğu için kripto regülasyonlarının gündem olduğu şu günlerde Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) üyeliğine atanması dikkat çekti.

frfrfr

Prof. Dr. Fatma Özkul‘un TCMB PPK üyeliğine atanması ise kripto yatırımcılarına müjde niteliğinde oldu.

İlginizi Çekebilir: TCMB Üyesi Fatma Özkul Kimdir? Kripto Yatırımcıları için Neden Önemli?

Türkiye Cumhuriyeti’nin Ocak ayında çıkartacağı öngörülen kripto yasası sürecinde kripto dostu ve gerçekten işi bilen birinin TCMB PPK’ya atanması yatırımcılar için son derece güzel ve önemli bir gelişme oldu.

TCMB Para Politikası Kurulu (PPK) Üyeliğine Kripto Dostu Prof. Dr. Fatma Özkul Atandı!
Yorum Yap
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!