Anonymous

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

  1. Haberler
  2. HABER
  3. Terra Kurucusunun Suçları Ortaya Çıkacak! Ünlü Hacker Grubu Duyurdu!

Terra Kurucusunun Suçları Ortaya Çıkacak! Ünlü Hacker Grubu Duyurdu!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Anonymous, YouTube kanalında “Hiç şüphe yok ki, yok etme izinde keşfedilecek daha birçok suç var.” açıklamasıyla bir video paylaştı. Anonymous, mayıs ayında Terra (LUNA) ve TerraUSD (UST) ekosistemlerinin çöküşüyle ​​ilgili olarak Terra’nın kurucu ortağı Do Kwon’un “mümkün olan en kısa sürede adalete teslim edilmesini” sağlama sözü verdi.

Pazar günü, Anonymous hacker grubundan geldiği iddia edilen bir video yayınlandı. Kwon’un LUNA çöküşünden önce LUNA ve UST’den her ay 80 milyon dolar nakit para çektiği iddia ediliyor. Bunun yanı sıra videoda, token’ının istikrarlı düşüşündeki rolü de dahil olmak üzere Kwon’un iddia edilen yanlışlarının bir listesi yeniden yayınlandı.

Açıklamadan bazı kesitler:

“Do Kwon, eğer dinliyorsan, ne yazık verdiğin hasarı tersine çevirebilecek hiçbir şey yok. Bu noktada yapabileceğimiz tek şey sizden hesap sormak ve bir an önce adalete teslim edilmenizi sağlamak.”

Hacker grubu, iddia edilen suçlarını ortaya çıkarmak için kripto alanına girdiğinden beri Do Kwon’un eylemlerini araştıracağını söyledi. Grup bu konuyla alakalıda açıklamada bulundu.

 “Anonymous, Do Kwon’un kripto alanına girdiğinden beri neler karıştırdığını öğrenebilmek ve gün ışığına çıkarabilmek için tüm geçmişine bakıyor.”

Hacker grubu ayrıca Kwon’u rakipleri ve eleştirmenleri kandırma konusundaki kibirli taktiklerini ve asla başarısız olmayacakmış gibi davranmasını eleştirdi. 2003 yılında 4chan’da ortaya çıkan Anonymous, devlet kurumlarına, ajanslarına, özel şirketlere ve hatta Scientology Kilisesi’ne karşı siber saldırıları düzenlediği bilinen, merkezi olmayan uluslararası bir hacker grubudur.

Haziran 2021’de aynı YouTube kanalı, kripto pazarlarıyla oynamak için Twitter üzerindeki nüfuzunu ve etkisini kullanarak hayatları yok ettiği iddiasıyla Tesla CEO’su Elon Musk’ı hedef almıştı. Anonymous hacker grubuna bağlı olduğunu iddia eden birden fazla YouTube kanalı olduğunu belirtmekte fayda var. Ancak, doğası gereği merkezi olmayan ve anonim doğası göz önüne alındığında, grup için resmi bir YouTube kanalı olmadığına dair genel bir fikir birliği vardır.

Video Çeşitli Tepkilere Sebep Oldu!

YouTube videosunun yorumcuları ve Twitter topluluğu, hacker grubunun Kwon’un peşine düşme açıklamasını geniş ölçüde destekliyor gibi göründü. Ayrıca bazı yorumcular Anonymous grubunu bugünün Robinhood’u olarak nitelendirdi. Bazı kullanıcılar ise, bir şeyi ortaya çıkarmalarını beklerdim ama bu, hiçbir şeyden başka bir şey değil açıklamasıyla hacker grubunu eleştirdi.

Do Kwon’un kurucu ortağı olduğu Terraform Labs, şu anda Güney Koreli yetkililer tarafından şirketin hazinesinden Bitcoin’in (BTC) zimmetine geçirildiği iddiası da dahil olmak üzere çok sayıda soruşturma altındadır.

Terra Kurucusunun Suçları Ortaya Çıkacak! Ünlü Hacker Grubu Duyurdu!
Yorum Yap
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!