TRX

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

  1. Haberler
  2. HABER
  3. Tron’un Eski CEO’sundan Bomba Haber: Stabilcoin 3.0 Dönemi Geliyor! TRX Fiyatı Uçtu!

Tron’un Eski CEO’sundan Bomba Haber: Stabilcoin 3.0 Dönemi Geliyor! TRX Fiyatı Uçtu!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bugün yayınlanan bir açık mektupta, Tron Vakfı’nın istifa eden CEO’su Justin Sun, kripto alanının Stabilcoin 3.0 dönemine girdiğini ve TRON DAO’nun ilk merkezi olmayan algoritmik stabilcoin USDD’yi yani Merkezi Olmayan USD’yi yaratmayı planladığını duyurdu.

Bir tweet’e göre, stabilcoin olan USDD 5 Mayıs’ta piyasaya sürülecek.

Stabilcoin 1.0 ve 2.0 Dönemleri

Mektupta Sun, sırasıyla Omni ve Tron’a dayalı USDT tarafından temsil edilen önceki Stabilcoin 1.0 ve Stabilcoin 2.0 dönemlerine atıfta bulundu. Tron’un USDD’si, blok zinciri alanının bu bölümünün 3.0 çağındaki ilk sabit para olacak.

İlk Omni tabanlı USDT’ye atıfta bulunan Sun, yarım saat kadar süren ve bazen 100 dolara mal olabilen yavaş ve pahalı işlemlerle Bitcoin ağına dayandığını söyledi. Ayrıca USDT’yi destekleyen USD rezervleri, emitörlerin ortak olduğu bankalarda depolanmıştır.

Stabilcoin’lerin “TRON tabanlı 2.0 çağını” anlatan Sun, Tron üzerinde çalışan USDT’nin 100 dolar yerine sadece birkaç cent’lik bir ücret karşılığında işlem yapmasının bir saniyeden az sürdüğüne dikkat çekti. Tron-USDT, Tether’in vakıfla ortak olduğu 2019’da piyasaya sürüldü. Ancak, USD rezervleri hala merkezi finans kurumlarında tutulmaktadır.

Tron’dan TRX’e Dayalı “Merkezi Olmayan USD”

Tron’un 5 Mayıs’ta piyasaya süreceği ve dolaşıma sokacağı USDD’den bahseden Sun, bunu küresel olarak DeFi sisteminde en düşük ücretlere sahip en verimli stabilcoin ağı olarak nitelendirdi. Bu, onu Stabilcoin 3.0 dönemi için bir başlangıç ​​yapacaktır.

Justin Sun’a göre USDD, herhangi bir merkezi finansal kuruluşun hizmetlerini kullanmayacak. Stabilcoin, Tron’un yerel parası TRX tarafından desteklenecek. Token’ın merkezi olmayan bir şekilde çıkarılacağını ve fiyat ne olursa olsun USDD 1 doların altında işlem görürse kullanıcıların faydalanmaya devam edeceğini onaylıyor.

Özel algoritmalar, volatilite ne olursa olsun protokolün USDD’yi USD karşısında sabit tutmasına yardımcı olacaktır.

Tron’un yanı sıra, BTCC çapraz zincir protokolü sayesinde USDD, Ethereum ve BNB’de de yayınlanacak.

Sun, Elon Musk’ın Ticari Başarılarının Hayalini mi Kuruyor?

Sun, USDD yol haritasının Elon Musk’tan başka kimsenin hayallerinden ve hırslarından ilham almış gibi görünen dört aşamasını açıkladı: birinci aşamaya “Uzay”, ikinci aşama “ISS”, üçüncü aşama “Ay” ve son aşamaya “Mars” denir.

Bu başlıklar hakkında yorum yapan Sun, Tron’un uzayı keşfetme tutkusunu ortaya çıkardı ve bu, bazılarına göre Elon Musk’ın SpaceX’ine gelecekte layık bir rakip gibi gelebilir.

Stabilcoin 1.0 aşamasında USDD’yi destekleyecek olanlar TRON DAO Reserve ve diğer bazı büyük DLT kurumları olacak.

TRON DAO Rezervi kurulduğunda, kendisini riskten korumak için yıllık yüzde 30’luk bir temel faiz oranı oluşturacaktır.

“TRON tabanlı USDD’nin insanlığın beşinci özgürlüğü için en güçlü köşe taşlarından biri olacağına inanıyorum.

USDD, TRC-20 USDT’nin piyasaya sürülmesinden sonra TRON DAO’nun dünyanın finansal özgürlüğüne en önemli katkısı olacak. Dünya çapındaki yedi milyar insanın tamamı için daha fazla özgürlük ve daha iyi bir yarın için birlikte çalışalım.”

Tron’un Eski CEO’sundan Bomba Haber: Stabilcoin 3.0 Dönemi Geliyor! TRX Fiyatı Uçtu!
Yorum Yap
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!