Trump 2020

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

”TRUMP 2020” Kampanyasında Kripto Para Kullanılacak

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para türevleri borsası FTX, yatırımcıların Başkan Donald Trump’ın 2020’deki seçimlerine bahis koymaları için yeni, özel bir vadeli işlem sözleşmesi oluşturdu.

FTX’in vadeli işlem sözleşmesi olan TRUMP 2020 hakkındaki açıklamasında, Donald Trump’ın 2020 ABD başkanlık genel seçimini kazanması durumunda, sözleşmenin 1 dolar olacağı, kaybetmesi durumunda ise 0 dolar olacağını açıkladı.

TRUMP 2020’nin lansmanı ile aynı zamana gelen Gallup (Amerikan analitik danışmanlık şirketi) anket verileri, bu hafta Donald Trump’ın seçmen sayısının yüzde 49 arttığını ve bu oranın 2017’de göreve başladığından beri elde ettiği en yüksek oran olduğunu tespit etti.

Üstelik Cumhuriyetçiler arasında, onaylanma derecesi Ocak ayının başından bu yana altı puan arttı ve şu an önceki en iyi puanından üç puan daha yüksek hale geldi.

Bu anket, 16-29 Ocak tarihleri arasında Donald Trump’ın ‘Görevi Kötüye Kullanma’ suçu işlediği gerekçesiyle gerçekleşen, ABD Senatosu’nda yapılan duruşmasının tam ortasında, ABD Başkanı Donald Trump’ın aklanması sırasında sonuçlandı.

Vadeli işlem sözleşmesi “TRUMP 2020” ticareti nasıl yapılır?

FTX’in açıklamasına göre, faiz oranları, ücretler ve kar-zarar değerleri, bir TRUMP 2020 sözleşmesinin fiyatına, yani Trump’ın yeniden seçilme olasılığına eşit olmalıdır. Bu da şunu gösteriyor ki, yüzde 52’lik bir seçilme olasılığı, sözleşmenin teorik olarak 0.52 Amerikan Doları kadar işlem görmesi gerektiği anlamına gelecek.

TRUMP 2020
FTX TRUMP-2020 vadeli işlem sözleşmesinde gerekli ön ödemeler. Kaynak: ftx.com

Ancak, fiyatların yükseleceği beklentisiyle yapılan mal veya menkul değer alım satımları için maksimum başlangıç değeri 1 Amerikan Doları’dır.

FTX, 3 Kasım 2020’de yapılması planlanan seçimde, tüm büyük medya kaynaklarının bir adayın kazandığını açıklamasından sonra vade süresinin dolacağını açıkladı.

Yapılan açıklamada, FTX’te işlem yapmanın ABD, AB, İngiltere, Hong Kong, Singapur ve diğer yasaklı bölgelerde mümkün olmadığı belirtildi.

Kripto para piyasasına Trump’un etkisi

Kripto para piyasasında yer alan söylentiler dikkate alındığında, Trump’ın kripto para topluluğuyla ilişkisi şimdiye kadar pek de iyi olmadı. 2019 yazında en sevdiği ortam olan Twitter aracılığıyla hem Bitcoin’e hem de Libra’ya korkutucu bir şekilde karşı çıktı. Ancak bu açıklamalar, Bitcoin pazarına zarardan çok yarar sağladı. Birçok kişi, ‘hiçbir haber kötü haber değildir’ diyerek Bitcoin hakkındaki fikirlerini yayınlamasından dolayı Trump’a teşekkür etti.

”TRUMP 2020” Kampanyasında Kripto Para Kullanılacak

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!