Türkiye’de Kripto Para Yasaklanır Mı?
Türkiye’de Kripto Para Yasaklanır Mı?

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Türkiye’de Kripto Para Yasaklanır Mı?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye’de Kripto Para Yasaklanır Mı? / Son zamanlarda ülkede oldukça fazla rağbet gören kripto paralar için bakanlıkta yeni bir düzenleme yapıldı. Resmi Gazete ile yayınlanan bildiri kripto para yatırımcılarını üzdü. Yeni alınan karara göre kripto para yatırımcıları Ethereum (ETH), Bitcoin (BTC) gibi coinlerle ödeme yapamayacaklar.

Ülke içerisinde birçok alışveriş esnasında kullanılan kripto para ödeme yöntemi, yeni alınan karar ile artık uygulanmayacak. 30 Nisan tarihinden itibaren uygulanan karar ile kripto para ile yapılan ödeme yöntemleri kısıtlandı. Yatırımcılar artık kripto para ile ödeme gerçekleştirmek istediklerinde ancak Türk lirasına çevirebilecek ve öyle kullanabilecekler.

Kripto Para Yatırımı Yasak Mı?

Yatırımcılar yeni kararın ardından kripto para yatırımlarının da yasaklanıp yasaklanmadığını merak ediyorlar. Bu nedenle de Türkiye’de kripto para yasaklanır mı? Sorusu da oldukça fazla araştırılıyor. Yeni alınan kararlara göre kripto para yatırımlarına yasak getirmedi. Yani kripto para yatırımcıları hala coin alabilecek ve bu şekilde yatırımlarına devam edebilecekler. Yatırımcıların merak ettiği diğer konu ise bu yasakların yatırımları etkileyip etkilemeyeceği oldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

Türkiye’de Kripto Para Yasaklanır Mı?
Türkiye’de Kripto Para Yasaklanır Mı?

Kripto paranın artık ödeme yöntemleri arasında yer almaması sonucunda kişiler hala bu yatırıma devam edecekler mi? Bu yasakların kripto para yatırımlarını etkilememesi öngörülüyor. Kripto para yatırımcıları, bu yatırımları ödeme yöntemi olarak değil yatırım olarak ele alıyorlar.

Bu nedenle ödeme yöntemleri arasından çıkartılması da kripto para yatırımcılarına herhangi bir engel yaratmayacak. Kripto para yatırımcılarının hala hızlı bir şekilde piyasada yer alması bekleniyor.

500’den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking’den para kazanmak için buradan Binance’ye yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen ücretsiz kayıt olabilir ve kazanmaya başlayabilirsiniz.

Kripto Para Yatırımı

Kripto para yatırımı yapmak isteyen kişiler öncelikle uzmanların yazılarını ve görüşlerini takip etmelidir. Birkaç farklı uzman görüşü ile yapılan yatırımlar daha doğru olacaktır. piyasa içerisinde yatırım yapan yüzlerce yatırımcı bulunmaktadır. Yatırımcıların hepsi kripto para yatırımından karlı çıkmazlar.

Binance Türkiye açıldı, artık banka hesabımızdan doğrudan TL yatırıp, TL çekebilir ve TL ile kripto para al-sat yapabiliriz. Buradan Binance Türkiye’ye yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen ücretsiz kayıt olabilir ve kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bu nedenle kişiler uzman görüşler yerine, arkadaş tavsiyesi ile kripto para yatırımı yaparlarsa zararlı olabilirler. Kripto para yatırımı yaparken kişiler coinin grafiğini incelemelidir. Grafik coinin gelecek hedefleri konusunda bir tahmin yürütülmesine yardım edebilir. Yatırımcılar kendi tahminleri ile kripto para yatırımı yapabilir ve grafik okuyabilirler.

Türkiye’de Kripto Para Yasaklanır Mı?

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!