uniswap

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Uniswap Geçiçi Olarak Erişime Kapandı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para sektörünün en popüler merkeziyetsiz kripto para borsası Uniswap geçici bir süre erişime kapanacağını resmi Twitter hesabından takipçilerine duyurdu.

Yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen 500’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den para kazanmak için buradan Binance’ye ücretsiz kayıt olabilirsiniz. Ayrıca buradan kayıt olduğunuzda komisyonlarda %20 indirim kazanırsınız.

DeFi (merkeziyetsiz finans) platformu olan Uniswap’ın teknik ekibi ise bu problemin kaynağının “IPFS gateway” olduğunu Twitter paylaşımında belirtti. Uniswap bu duyuruyu yaparken aynı zamanda DeFi’nin ne kadar çok önemli olduğunu vurgulamaktan geri kalmadı. Merkeziyetsiz Finans’ın (DeFi) ne olduğunu bilmiyorsanız eğer “Merkeziyetsiz Finans (DeFi) Nedir?” isimli makalemizi buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Anlık olarak Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini paylaştığımız Telegram kanalımıza buradan ücretsiz bir şekilde katılabilirsiniz.

Merkezi Finans (CeFi) ile Merkeziyetsiz Finans (DeFi) arasındaki çok önemli fark

Popüler DeFi platformu Uniswap, merkezi finans (CeFi) uygulamalarının herhangi bir sorunla karşılaştığı zaman yani tekniksel olarak çöktüğünde ona ulaşmanın hiçbir çözüm yolu olmadığının fakat aynı problem merkeziyetsiz finans (DeFi) uygulamalarında olduğunda kullanıcıların yine de farklı çözüm kanalları ile platforma erişebildiklerini ve ayrıca işlem dahi yapabildiklerini açıkladı. Böylece CeFi uygulamaları ile DeFi uygulamalarının arasındaki fark bir kez daha ortaya çıkmış oldu.

Binance Türkiye açıldı, artık banka hesabımızdan TL yatırıp, çekebilir ve TL ile kripto para alım-satım işlemi yapabiliriz. Buradan Binance Türkiye’ye ücretsiz kayıt olarak komisyonlarda %10 indirim kazanırsınız.

An itibari ile tüm Uniswap kullanıcıları farklı IPFS gateway ve yerel sunucu kullanarak platforma erişebiliyor ve işlemlerini yapabiliyorlar.

Uniswap Geçiçi Olarak Erişime Kapandı!

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!