BTC

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

  1. Haberler
  2. HABER
  3. Ünlü Analist Bitcoin İçin Kötü Durum Senaryosunu Açıkladı!

Ünlü Analist Bitcoin İçin Kötü Durum Senaryosunu Açıkladı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Popüler bir kripto analisti, piyasalar hafta sonuna olumsuz bir şekilde girerken Bitcoin’in (BTC) ne kadar düşebileceğini bizlere sundu.

Youtube’de 516.000 aboneye sahip olan ünlü analist Nicholas Merten yeni bir strateji oturumunda, Federal Rezerv faiz oranlarını yükselttikten ve dijital varlıklar büyük satış baskısı altında devam etmesinin ardından haftalık özet veriyor.

”Devam etmek ve en kötü durum senaryomuz olarak bahsettiğimiz şey hakkında biraz konuşmak istiyorum. Size karşı dürüst olmalıyım çocuklar, burada tekrar silahlarıma bağlı kalacağım.

Belki art arda iki kez yanılıyorum, ancak buradaki ifademde fiyatta daha fazla düşüş beklesek de, bunun gerçekten mantıklı olduğu bir sınır, bir eşik olduğu anlamında kendime güveniyorum. Günün sonunda, insanların satın almayı sınırladığını ve aynı zamanda fiyatı tekrar yukarı çekecek olan piyasa emri akışındaki ücreti yönlendirdiğini görmeye başlayana kadar, fiyatın gerçekten düştüğünü görmek için bekleyeceğim.”

Data Dash kanalının sunucusu, sürecin tam tarihini veya ne kadar süreceğini tam olarak belirleyemese de amacının, izleyicilerin pozisyonlarını oluştururken ortalama maliyet (DCA) yapabilmeleri için makul bir BTC değerleme aralığı sağlamak olduğunu söylemeye devam ediyor. Bitcoin ve Ethereum‘un (ETH) kümülatif piyasa değerinin 900 milyar doların altına düştüğünü belirtirken, bu rakam yazının yazıldığı zaman diliminde 1,1 trilyon dolar.

Merten, önemli düşüşlerden sonra bile BTC’nin hiçbir zaman önceki döngünün zirvesi kadar düşmediğini göstermek için önceki döngü zirvelerini ve düzeltmeleri karşılaştırarak sonuca varıyor.

“Buraya getirmek istediğim nokta bu, hazır buna yaklaşabilirken, buraya 30.000 dolara gelebiliriz. Bence aşağı inip 20.000 dolara dokunacağımızı düşünmek tamamen alakasız ve söz konusu değil.”

Bitcoin
Kaynak: Nicholas Merten/YouTube

Bu yazının yazıldığı sırada, Bitcoin son 24 saatte yüzde 1,56 düştü ve 35.947 dolar seviyelerinde işlem görüyor. BTC, Çarşamba günü haftalık en yüksek seviyesi olan 39.874 dolardan yüzde 9,6 düştü.

Ünlü Analist Bitcoin İçin Kötü Durum Senaryosunu Açıkladı!
Yorum Yap
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!