Bitcoin
Bitcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

“Trilyonlar Basılıyor Ancak Dolaşımda Değiller” Diyen Ünlü İsimden Bitcoin Vurgusu

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Max Keiser’den bugün Bitcoin vurgusu geldi. Keiser görüşlerini sunarken bitcoin ile dolar arasındaki bir benzerliğe vurgu yapıyor.

Keiser, doların M2 para arzındaki düşüş rekor seviyelere ulaşırken, aşırı enflasyonun sadece “Cantillonerleri” zenginleştirdiğini savunuyor.

Bilindiği üzere her zamankinden daha fazla ABD doları piyasada yer alıyor. Ancak ekonomide hareket etme oranları hiç bu kadar düşük olmamıştı.

300’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye kayıt olabilirsiniz. Ayrıca, buradan Binance’ye kayıt olduğunuzda ömür boyu tüm komisyonlarda %20 indirim kazanırsınız.

Bu, Federal Rezerv’in 31 Ağustos’ta kendi istatistiklerine göre, rekor miktarda para basılmasına rağmen M2 para arzı hızında bir düşüş olduğunu gösterdi.

” Cantillonerlerin” yükselişi

M2 arzı, koronavirüse karşı önlemler sayesinde 2020’de 18 trilyon doları aşarken, hız en az 1940’lardan beri ilk kez 1.125’in altına düştü.

Bu yıl, her iki ölçümdeki ani dalgalanmalarla birlikte tarihsel verilerle net bir tezat oluşturuyor.

Rekor düşüşlük, büyük miktarda likidite olduğunu gösteriyor, ancak bu ekonomiye zar zor dokunuyor.

Bunun bir nedeni, ek nakit’in operasyonlarından sonra Fed’in bilançosunda kalması, yani paranın kaynağına en yakın olanların neredeyse tüm etkisini görenler olmasıdır.

RT sunucusu Max Keiser için, Cantillon Etkisi olarak bilinen bu süreç, bu yararlanıcıları seçkinlerin yeni bir sektörüne, yani ” Cantillonerlere” dönüştürüyor. Cantillon’a göre para arzının artması miktar teorisinde olduğu gibi aynı oranda fiyatları arttırmayacak aksin fiyatlardaki artış, ürün ve mal fiyatlarında farklı oranlarda ortaya çıkacaktır. Bu yaklaşıma Cantillon Etkisi deniyor.

Keiser yakın zaman “size neler olduğuna dair en iyi resmi veren tek grafik bu. Her şeyi açıklıyor,” şeklinde FED verileri ile ilgili bir tweet attı ve şu vurguyu yaptı:

“Trilyonlar basılıyor, ancak dolaşımda değiller.”

Bitcoin arz verileri yatırım zihniyetini gösteriyor

Son haftalarda para basımı mikroskop altına girdi, çünkü hız çöküşüne ek olarak dolar, ana para birimleri karşısında birkaç yılın en düşük seviyelerinde dönüyor.

Bu arada Avrupa’da, bir yorumcunun söylediği gibi, Avrupa Merkez Bankası’nın kendi para basma programına rağmen negatif enflasyona bir dönüş geliyor.

Buradan tüm kripto para ticareti yapan yatırımcıları tek çatı altında topladığımız Telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Değişken, öngörülebilir arza sahip sabit bir para birimi olan Bitcoin (BTC), yalnızca merkez bankalarının artan borçlarından yararlandı.

Blok zinciri izleme kaynağı CryptoQuant’tan gelen veriler, Bitcoin’in arz hızının sağlamlığının altını çiziyor – yatırımcılar harcamayı değil tasarruf etmeyi seçtikçe gittikçe daha az coin dolaşıyor.

Geçen ay Kraken yöneticisi Dan Held, Bitcoin’in yeni bir fiyat boğa koşusunun ortasında olduğuna dair kesin bir işaret olarak arz okumalarını ekledi. Enflasyon ve küresel borç da listeye girdi.

“Trilyonlar Basılıyor Ancak Dolaşımda Değiller” Diyen Ünlü İsimden Bitcoin Vurgusu

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!