Bitcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Uzman Türk Stratejist, Bitcoin’in Yükselmesi İçin Gerekli Olan Noktayı Açıkladı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CoinShares baş strateji sorumlusu Meltem Demirors geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, kripto para piyasasının yakın vadede yukarı yönlü tepkiler olmadan bir süreliğine olduğumuz yerde kalacağını düşündüğünü açıkladı. Ancak uzun vadede Demirors, Bitcoin’in (BTC) önümüzdeki 24 ay içinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasını beklediğini söylemiştir. Ayrıca yaşanan gerilemenin, hayatta kalmak için desteği olmayan birçok kriptoyu yok edeceğini düşünmektedir.

“Sıfıra gideceğini düşündüğüm birçok kripto bulunmaktadır. Ayrıca bu kripto paralardan gerçekten uzun vadeli bir beklenti olmamalıdır.”

Demirors, Ethereum (ETH) ve Solana’nın (SOL) kendilerini Bitcoin (BTC) ve diğer rakiplerinden farklılaştırdıkları için daha uzun vadeli yatırımcılar bulacağını da sözlerine eklemiştir. BTC yorumuna gelince, şu anda 14 bin doların altına düşmese de ilerleyen zamanlarda daha da aşağıya düşebileceğini iddia etmiştir. Ayrıca 20 bin dolar civarında önemli bir desteğe sahip olduğunu da sözlerine eklemiştir.

Yazının yazıldığı sırada Bitcoin, gün için yaklaşık yüzde 2 düşüşle 20,400 dolar civarından işlem görmektedir. BTC, geçen yılın sonlarında yaklaşık 69 bin dolara ulaştıktan sonra haziran ayında 17.605 dolara kadar düşüş yaşamıştır.

Uzman Türk Stratejist, Bitcoin’in Yükselmesi İçin Gerekli Olan Noktayı Açıkladı!