Uzman Analist, Bitcoin’in 58 Bin Dolar Olacağını Söyledi! Sebebini Açıkladı!

Bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yakından takip edilen bir kripto analisti ve yatırımcısı, Bitcoin’i (BTC) 58.000 dolarlık hedefine ulaşacağına inandığını söyledi.

Yeni bir strateji oturumunda uzman analist Cheds, Bitcoin’in yükselen üçgen modelinden çıktıktan sonra yükselişe geçtiğini dile getirdi.

“46.000 doların var. Daha yüksek düşük yapıya sahipsin. Şimdi bu artan üçgene sahipsiniz. Bu, ona bir boğa olarak bakmanın en mantıklı yoludur ve yükselen üçgen normalde bir yükseliş devam formasyonudur. Ölçülen hareket üçgenin yüksekliği olacaktır. Bu durum da bizi yaklaşık 56.000 ila 58.000 ABD Doları arasında tutar.”

Btc
Kaynak: Cheds/Youtube

Cheds; Bitcoin’de yükseliş eğilimine dikkat çekerken, teknik gösterge şu anda direnç olarak hareket ettiğinden yatırımcıların 200 günlük hareketli ortalamayı yakından takip etmeleri gerektiğini de önemle vurguluyor.

Analist ayrıca, piyasa yatırımcılarının önümüzdeki günlerde Bitcoin’in nasıl işlem gördüğünü takip etmeleri gerektiğinin altını çiziyor. Boğaların BTC’nin acil desteğini savunması gerektiğini veya bir satış olayı riskiyle karşı karşıya kalması gerektiğini söylüyor.

“45 bin doların altında, başımız ciddi şekilde belada. Bildiğim ve araştırdığım her şeyin sonucu bu. Ben de bundan bahsettim. Geri dönüşü tutmak istiyorsun, başlangıçta başarısız oldu. Ancak şu an tamamen başarısız ilerliyor sayılmaz fakat bazı zayıflık işaretleri var.”

Teknik analizde bir gerileme, bir varlığın önceki direnci desteğe çevirmek amacıyla kırılma noktasını tekrar ziyaret etme eğilimidir.

Boğalar BTC’yi 45.000 doların üzerinde tutmayı başardığı sürece Cheds, Bitcoin’in mevcut fiyatlardan yüzde 26’lık bir ralliyi ateşlemekten bir direnç uzakta olduğunu vurguluyor.

“45.000 doların üzerinde kalmalıyız… İyi bir şansımız var çünkü gerçekten yapmanız gereken tek şey 200 günlük hareketli ortalamayı takip etmek. 200 günlük hareketli ortalamayı temizlerseniz, 58.000 doların yüzde 80, yüzde 90 olacağını hissediyorum. Bu, üçgenden ve bozulmadan sonraki son büyük kümeden ölçülen harekettir.”

Bu yazının yazıldığı sırada, Bitcoin 46.003 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Uzman Analist, Bitcoin’in 58 Bin Dolar Olacağını Söyledi! Sebebini Açıkladı!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.