defi

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Vitalik Buterin, DeFi Uygulamalarına Karşı Uyardı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Toplam piyasa değeri olarak en büyük ikinci kripto para olan Ethereum’da ciddi bir yükseliş olmadığı halde Ethereum ağı tabanlı DeFi uygulamalarına yönelik rekor talep oluştu. Kripto para borsası Coinbase’in kripto para birimi Compound’u (COMP) listelemesi birçok kitlenin ilgisini çekti ve DeFi uygulamalarına yönelik olan talebi daha önce görülmemiş rekor seviyelere çıkarttı.

Buterin’den DeFi uyarısı

Bu durumun en büyük sebeplerinden birisi Coinbase gibi büyük kripto para borsalarının DeFi uygulamalarına ait olan token’larını listelemesi olarak görülürken bir diğer sebebin ise yield farming olduğu biliniyor. Yield farming kısaca anlatmak gerekirse kripto para yatırımcılarının birçok DeFi uygulamasını ve protokolünü kullanarak karşı tarafa kripto para kredisi vermesini ve almasını sağlıyor.

Eğer hala Binance’a kayıt olmadıysanız buradan kayıt olarak ömür boyu komisyonlarda %20 indirim kazanmış olursunuz: https://rebrand.ly/BinanceINDIRIM

Vitalik Buterin ise buna karşı düşüncelerini açıkladı ve kripto para yatırımcılarını uyardı.

Vitalik Buterin paylaştığı bu tweet’inde DeFi uygulamaları ile yield farming’in son dönemlerde popüler olmasıyla bunlara duyulan ilginin kısa ömürlü olacağını belirtti. %135 gelir sağlayan ve yield farming ile yapılan uygulamalar yerine sıkıcı uygulamaların daha uzun ömürlü olduğunu vurgulayan Buterin, kripto para yatırımcılarının daha çok global olarak kullanım ve erişim sağlayabilen altyapıya hakim olan uygulamalara yönelmesi gerektiğini açıkladı ve kripto para yatırımcılarını bu konu hakkında dikkatli olmaları için uyardı.

Vitalik Buterin, DeFi Uygulamalarına Karşı Uyardı!