USDN

Waves’in Stabilcoin’i USDN Dün 0,63 Dolara Düştü!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Waves blok zinciri ekosisteminin bir parçası olan algoritmik bir stabilcoin olan Neutrino USD (USDN), 12 Mayıs’ta ABD doları sabitinin altına düştü ve 0,63 dolardan işlem gördü.

Kripto gazetecisi Colin Wu, USDN-3 havuzu için Curve havuzunun şu anda dengesiz olduğunu ve USDN’nin yüzde 93,68’ini oluşturduğunu bildirdi. Aynı tür oranlar UST’nin Curve havuzlarında da görüldü; bu, sabitleyicinin baskı altında olduğunu ve dengeyi yeniden sağlamak için ek yükümlülüklerin gerekli olabileceğini gösterebilir.

Fiyatını 1 dolarda tutması beklenen USDN, 12 Mayıs’ta KuCoin borsasında 0,63 dolara kadar düştü ve daha önce zayıflık belirtileri gösterdi.

Bu, USDN’nin fiyatının dolar kurundan önemli ölçüde düşmesinin ilk örneği değil. 6 Nisan’da USDN, kullanıcılar platformu merkezi olmayan finans (DeFi) kredi platformu Vires aracılığıyla WAVES token’ının fiyatını manipüle etmekle suçladıktan sonra sabitini kaybetti ve 0,34 dolara kadar düştü.

USDN, Waves protokolünün algoritmik stabilcoin’idir ve Terra blok zincirinin algoritmik stabilcoin’i UST’ye benzer şekilde tasarlanmıştır. USDN’yi basmak için, kullanıcıların WAVES token’ını Neutrino’nun akıllı sözleşmeleri içinde kilitlemesi gerekirken, USDN stabilcoin’i yakılır ve WAVES arzının kilidini açar, arz ve talebi dengeler ve stabilcoin’in sabitleyicisini korur.

Terra UST Çöküşü

Terra’nın UST çöküşünün etkisi, fiyatları sallanırken daha az algoritmik stabilcoin’lerin ek baskıyla karşı karşıya kalmasıyla stabilcoin’lere olan güven azaldı.

Daha önce, üçüncü en büyük kripto para birimi ve en büyük stabilcoin olan Tether, fiyatı bir an için 0,97 dolara düştüğü için kısa bir süre için sabitini kaybetti.

Bitcoin ve altcoin’lerin önemli kayıplar yaşamasıyla kripto para piyasasında korku yaratan olay, USDT’nin 1 dolara geri dönmesiyle telafi edildi.

Yazının yazıldığı sırada, USDN 0,93 dolardan işlem görüyor.

Waves’in Stabilcoin’i USDN Dün 0,63 Dolara Düştü!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.
⏰ Size Özel Son Dakika Haberleriyle Hiçbir Önemli Gelişmeyi ve Kripto Para Fırsatlarını Kaçırmamak İçin Telegram Kanalımıza Katılın!
bitcosar telegram