XRP

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

XRP’nin Yükseliş Sebebi Belli Oldu!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bir federal yargıç, Ripple‘ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı temel argümanlarından biriyle devam edebileceğine karar verdikten sonra kripto varlığı XRP’nin fiyatı yükselişe geçti.

Mahkeme belgeleri; Yargıç Analisa Torres’in, SEC’in Ripple’a karşı “Adil Bildirim Savunması” kullanmasını engelleme hareketini reddettiğini gösteriyor.

San Francisco merkezli ödeme şirketi, uzun süredir SEC’in Ripple’a ajansın XRP’yi bir menkul kıymet olarak kabul ettiğine dair yeterli delil sunmadığını savundu. XRP, son 24 saatte yüzde 13 arttı ve bu yazının yazıldığı sırada 0,79 dolardan işlem görüyor.

Fox News ile yaptığı yeni bir röportajda; Ripple genel danışmanı Stuart Alderoty, emrin Ripple’ın argümanının geçerliliğini kanıtladığını söyledi.

“Bugünün emri, SEC’in Ripple’a XRP dağıtımlarının 2013’ten bu yana menkul kıymetler yasaları kapsamında yasaklanacağına dair adil bir bildirimde bulunup bulunmadığına dair ciddi bir soru olduğunu kanıtlıyor. Sektörün ilerlemek ve gelişmek için hak ettiği netliği elde edebilmesi için bu davayı savunmak için daha çok mücadele etmeye devam edeceğiz.”

Buna ek olarak, Yargıç Torres, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ve kurucu ortağı Chris Larsen’in SEC’in kendilerine yönelik bireysel suçlamalarını kabul etmeme hareketini reddediyor.

Alderoty, SEC‘in iddialarının reddedileceğinden emin olduğunu şu şekilde dile getirdi:

“Brad ve Chris aleyhindeki davaların şimdi bitmesini tercih ederdik, ancak Mahkeme SEC’in iddialarını kanıtlamasına karar verdi. Sonunda SEC’in tüm iddialarının reddedileceğinden her harükalda eminiz.”

XRP’nin Yükseliş Sebebi Belli Oldu!
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!