Yaklaşık 50 Bin Bitcoin Transferi Yapıldı!

bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

En değerli kripto para Bitcoin (BTC) 7 bin 400 dolara kadar yükselse de bu noktadaki direnç noktasını geçmeyi başaramadı. Fiyat 7 bin 200 dolar ile 7 bin 400 dolar arasında gidip geldi. Kripto para analistlerinin vurguladıkları önemli nokta ise fiyat yükselmesine rağmen işlem hacminin yeterli olmamasıydı. İşlem hacminin yeteri kadar olmaması bu yükselişin aslında doğal değil yapay olduğunu yani Bitcoin balinaları tarafından yapıldığını akıllara getirdi.

Binance’e buradan kayıt olmanız durumunda ömür boyu komisyonlarda yüzde 10 indirim kazanıyorsunuz.

Büyük Bitcoin transferi

BTC günlerdir takıldığı direnç noktasını aşamazken, son günlerde bu kadar yüksek miktarda Bitcoin transferi yapılması birçok yatırımcının endişelenmesine sebep oldu. Whale Alert’ın twitter hesabından yapılan paylaşımda yaklaşık 361 milyon dolar değerinde olan 49 bin 342 adet Bitcoin’i kime ait olduğu bilinmeyen bir cüzdandan yine kime ait olduğu bilinmeyen bir cüzdana transfer yapıldığı görülüyor.

Bu transfer o kadar yüksek bir miktar ki BTC’nin fiyatını zirveye çıkaracak ya da dibe düşürebilecek kadar güce sahip. Bu cüzdan kime aitse o kişi bunu hangi yönde kullanırsa BTC fiyatı o yöne doğru hareket edecektir.

Mür Boyu Komisyonlarda 10 İndirim Kazan 1

Genellikle bu kadar yüksek miktarda gerçekleştirilen transfer işlemleri transfer işlemi gerçekleştikten hemen sonra yüksek hacimli Bitfinex ya da Binance gibi büyük kripto para borsalarının yetkililerinden bu transferin kendi borsalarına ait oldukları açıklaması geliyor. Fakat an itibari ile böyle bir açıklama yapılmadı. Ortada bir açıklama olmadığı için kripto para yatırımcılarının korkuları daha da arttı ve birçok kişi bu yüksek miktarda ki BTC transferinin ne için yapıldığını merak ediyor.

Yaklaşık 50 Bin Bitcoin Transferi Yapıldı!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Yorumlar kapalı.