Bitcoin ETF

Yeni Bitcoin ETF’si 16 Kasımda Listelenecek!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasası, VanEck’in spot Bitcoin ETF’sinin kabul edilmemesine olumsuz tepki vermedi.

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Bitcoin vadeli işlemlerine dayalı borsa yatırım fonunun XBTF senedi ile listelenmesini onayladı.

Kazanmaya hemen başla! Binance’den ÖMÜR BOYU %20 KOMİSYON İNDİRİMİ almak için buraya tıklayarak ücretsiz kaydınızı açın. 

Yeni Bitcoin vadeli işlemleri ETF’si, VanEck Bitcoin Strategy ETF adı altında 16 Kasım’da CBOE BZX Borsasında işlem görmeye başlayacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

Daha önce, SEC, ABD yatırımcıları için ek riskler yaratan merkezi olmayan kripto para piyasasının belirsiz düzenlemeleri nedeniyle VanEck’in spot Bitcoin ETF’sini onaylamadı.

XBTF, Bitcoin ile ilgili borsada işlem gören ilk ürün olmayacak; 19 Ekim’de işlem görmeye başlayan ProShares BITO, ABD’li yatırımcılar için ilk fon oldu. ETF’nin piyasaya sürülmesi, ETF ticaretinin ilk haftasında ek 1,2 milyar dolarlık giriş alan bir endüstri tarafından memnuniyetle karşılandı.

Valkyrie’nin ikinci ürünü, spot Bitcoin çiftinin 60.720 dolar civarında işlem gördüğü 22 Ekim’den bu yana BTF kodu altında işlem görüyor.

Vadeli işlemlere dayalı Bitcoin ETF’leri, ABD’deki kurumsal yatırımcılar için kripto para piyasasına yatırım yapmanın tek olası çözümü olmaya devam ediyor.

Yeni Bitcoin ETF’si 16 Kasımda Listelenecek!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.