BİTCOŞAR
En Güncel Bitcoin ve Kripto Para Haberleri
BTC
$63,499.10
ETH
$4,200.90
XRP
$1.10
LTC
$195.84
LINK
$32.27
BNB
$486.86
XTZ
$6.67
EOS
$4.83
NEO
$44.74
$63,491.11
+5.17%
$4,199.79
+4.24%
$1.10
+1.86%
$195.72
+3.7%
$1.00
0%
$1,542.62
+4.24%
$288.26
+4.14%
$55.80
+2.72%
$174.83
-1.02%

Yeni Rapor, Bitcoin Fiyatının 2019’dan Daha Fazla Sürdürülebilir Yükseliş Trendinde Olduğunu Söylüyor

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Delphi Digital son birkaç aydaki çeşitli bulgulara paralel olarak, 2020’de Bitcoin yatırımcılarının spekülasyon yapmaktan daha çok realite ile ilgilendiklerini ortaya koyuyor.

300’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye kayıt olabilirsiniz. Ayrıca, buradan Binance’ye kayıt olduğunuzda ömür boyu tüm komisyonlarda %20 indirim kazanırsınız.

Yeni bir rapor, Bitcoin’in (BTC) bir yıldan fazla bir süredir en yüksek seviyesine ulaşırken bu hamlenin 2019 boğa koşusundan farklı olduğunu ortaya koyuyor. Rapora göre bu durumun temel nedeni borsa bakiyelerinin düşük olması.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Telegram'dan, Twitter'dan, Facebook'dan ve Instagram'dan takip edin. Ayrıca ücretsiz eğitim videoları için YouTube kanalımıza mutlaka abone olun!

21 Eylül’de yayınlanan ve oldukça dikkat çeken Delphi Digital’in Bitcoin Fiyat Görünümü isimli raporu, BTC fiyat hareketindeki benzersiz eğilimleri vurguluyor.

Rapor: Bitcoin’i ellerinde tutanlar artık “daha uzun zaman ufkuna” sahip

Raporu derleyen üç araştırmacıya göre, geçen ay 12 bin 500 dolara ulaşan Bitcoin’in 2019’da 13 bin 800 dolara çıkmasıyla çok az ortak yanı bulunuyor.

Çünkü o dönemde borsa bakiyeleri yükselirken, bu yıl fiyat artışlarına rağmen düşmeye devam etti. Bu nedenle, traderlar ve yatırımcılar arasındaki genel satış baskısı bu sefer daha az.

Araştırmacılar, “BTC hisselerinin artmasıyla aynı zamana denk gelen 2019 fiyat artış trendinin aksine, bu mevcut eğilimin farklı olduğuna” dikkat çekiyorlar ve şu vurguyu yapıyorlar:

“Veriler, daha uzun zaman ufkuna sahip bir fiyat tabanını gösterdiğinden, bu durum, 2019’a kıyasla BTC için daha sürdürülebilir bir hareket olduğunu gösteriyor.”

Bulgular, zincir içi analist CryptoQuant’ın borsa bakiyeleri ile ilgili benzer sonuçlara ulaşmasıyla birlikte, hodler davranışına yönelik diğer son araştırmalarla da uyumlu görünüyor.

Borsalarda tutulan Bitcoin, Şubat ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2,96 milyon BTC’den 2,59 milyon BTC’ye düştü. BTC / USD, o tarihe benzer bir aralıkta işlem görüyor.  20 Şubat’ta 10 bin 430 dolar karşısında 9 bin 580 dolarlık bir fiyat söz konusuydu.

Coinzilla Banner (728x90)

Bitcoin borsası 6 aylık bütçe grafiği. Kaynak: Glassnode
Bitcoin borsası 6 aylık bütçe grafiği. Kaynak: Glassnode

“Sağlıklı” BTC talebi madenci çıkışlarını artırıyor

Rapordaki yorumlarına devam eden Delphi, başka faktörlerin hodlerların alışkanlıklarını değiştirmeye hizmet edebileceğini belirtiyor. Örneğin, stablecoinler, alım satımlar için teminat olarak kullanıyor olabilirler veya onları özel cüzdanlarda saklamak için çaba sarf etmek yerine sadece borsalarda BTC’yi bırakıyor olabilirler.

Yine de araştırmacılar, “Fiyat arttığında ve BTC stoğu düştüğünde, bu bir BTC birikim eğilimini gösterir” diyor.

Bitcoin volatilitesi, şu anda tüm zamanların en yüksek seviyelerinde oturan ağ temellerine rağmen madenciler için kısa süreli huzursuzluklar yarattı.

Buradan tüm kripto para ticareti yapan yatırımcıları tek çatı altında topladığımız Telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Madencilik havuzlarından borsalara BTC girişlerinde son aylarda birkaç artış görüldü. Ancak Delphi, zaman geçtikçe etkilerinin daha az sorun haline geldiğini belirtti.

“13 Eylül’de, günlük en büyük yıllık girişin 1114 BTC ile geldiğini gördük. Rapor, özellikle negatif fiyat hareketini tetiklemedi ”diye ekliyor ve şu yorumu yapıyor:

“Yakın zamanda gerçekleşen büyük girişler (yeşil baloncuklarla işaretlenmiş) yeterli teklifle karşılandı. Bu durum sağlıklı bir talep tarafını gösteriyor.”

Araştırmacılardan Paul Burlage, Twitter‘da şu anda fiyat artışıyla birlikte hareket eden Bitcoin balinalarındaki büyümeye özellikle dikkat çekti.

Bitcoin balina ve fiyat büyüme eğilimleri. Kaynak: Delphi Digital
Bitcoin balina ve fiyat büyüme eğilimleri. Kaynak: Delphi Digital

İleriye dönük olarak, Bitcoin istikrarına yönelik tehditler özellikle dışarıdan geliyor. Hem güvenli limanlar hem de geleneksel makro varlıklar ABD dolarındaki güce bağlı.

Çok düşük hacimli olan borsalarda işlem yaparak paranızı potansiyel hırsızlık, hacklenme ve dolandırıcılık gibi faaliyetlere kurban edip sakın riske atmayınız. Dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsası olan ve diğer borsalara göre çok az komisyon alan Binance'de hesap açarak tüm işlemlerinizi güvenli ve az komisyon ödeyerek yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak Binance borsasından hesap açabilirsiniz. Asla yatırım tavsiyesi değildir! Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Asla yatırım tavsiyesi değildir! 
Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İlgili Haberler
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.