Bitcoin
Bitcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Yeni Rapor, Bitcoin Fiyatının 2019’dan Daha Fazla Sürdürülebilir Yükseliş Trendinde Olduğunu Söylüyor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Delphi Digital son birkaç aydaki çeşitli bulgulara paralel olarak, 2020’de Bitcoin yatırımcılarının spekülasyon yapmaktan daha çok realite ile ilgilendiklerini ortaya koyuyor.

300’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye kayıt olabilirsiniz. Ayrıca, buradan Binance’ye kayıt olduğunuzda ömür boyu tüm komisyonlarda %20 indirim kazanırsınız.

Yeni bir rapor, Bitcoin’in (BTC) bir yıldan fazla bir süredir en yüksek seviyesine ulaşırken bu hamlenin 2019 boğa koşusundan farklı olduğunu ortaya koyuyor. Rapora göre bu durumun temel nedeni borsa bakiyelerinin düşük olması.

21 Eylül’de yayınlanan ve oldukça dikkat çeken Delphi Digital’in Bitcoin Fiyat Görünümü isimli raporu, BTC fiyat hareketindeki benzersiz eğilimleri vurguluyor.

Rapor: Bitcoin’i ellerinde tutanlar artık “daha uzun zaman ufkuna” sahip

Raporu derleyen üç araştırmacıya göre, geçen ay 12 bin 500 dolara ulaşan Bitcoin’in 2019’da 13 bin 800 dolara çıkmasıyla çok az ortak yanı bulunuyor.

Çünkü o dönemde borsa bakiyeleri yükselirken, bu yıl fiyat artışlarına rağmen düşmeye devam etti. Bu nedenle, traderlar ve yatırımcılar arasındaki genel satış baskısı bu sefer daha az.

Araştırmacılar, “BTC hisselerinin artmasıyla aynı zamana denk gelen 2019 fiyat artış trendinin aksine, bu mevcut eğilimin farklı olduğuna” dikkat çekiyorlar ve şu vurguyu yapıyorlar:

“Veriler, daha uzun zaman ufkuna sahip bir fiyat tabanını gösterdiğinden, bu durum, 2019’a kıyasla BTC için daha sürdürülebilir bir hareket olduğunu gösteriyor.”

Bulgular, zincir içi analist CryptoQuant’ın borsa bakiyeleri ile ilgili benzer sonuçlara ulaşmasıyla birlikte, hodler davranışına yönelik diğer son araştırmalarla da uyumlu görünüyor.

Borsalarda tutulan Bitcoin, Şubat ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2,96 milyon BTC’den 2,59 milyon BTC’ye düştü. BTC / USD, o tarihe benzer bir aralıkta işlem görüyor.  20 Şubat’ta 10 bin 430 dolar karşısında 9 bin 580 dolarlık bir fiyat söz konusuydu.

Bitcoin borsası 6 aylık bütçe grafiği. Kaynak: Glassnode
Yeni Rapor, Bitcoin Fiyatının 2019'dan Daha Fazla Sürdürülebilir Yükseliş Trendinde Olduğunu Söylüyor 1

“Sağlıklı” BTC talebi madenci çıkışlarını artırıyor

Rapordaki yorumlarına devam eden Delphi, başka faktörlerin hodlerların alışkanlıklarını değiştirmeye hizmet edebileceğini belirtiyor. Örneğin, stablecoinler, alım satımlar için teminat olarak kullanıyor olabilirler veya onları özel cüzdanlarda saklamak için çaba sarf etmek yerine sadece borsalarda BTC’yi bırakıyor olabilirler.

Yine de araştırmacılar, “Fiyat arttığında ve BTC stoğu düştüğünde, bu bir BTC birikim eğilimini gösterir” diyor.

Bitcoin volatilitesi, şu anda tüm zamanların en yüksek seviyelerinde oturan ağ temellerine rağmen madenciler için kısa süreli huzursuzluklar yarattı.

Buradan tüm kripto para ticareti yapan yatırımcıları tek çatı altında topladığımız Telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Madencilik havuzlarından borsalara BTC girişlerinde son aylarda birkaç artış görüldü. Ancak Delphi, zaman geçtikçe etkilerinin daha az sorun haline geldiğini belirtti.

“13 Eylül’de, günlük en büyük yıllık girişin 1114 BTC ile geldiğini gördük. Rapor, özellikle negatif fiyat hareketini tetiklemedi ”diye ekliyor ve şu yorumu yapıyor:

“Yakın zamanda gerçekleşen büyük girişler (yeşil baloncuklarla işaretlenmiş) yeterli teklifle karşılandı. Bu durum sağlıklı bir talep tarafını gösteriyor.”

Araştırmacılardan Paul Burlage, Twitter‘da şu anda fiyat artışıyla birlikte hareket eden Bitcoin balinalarındaki büyümeye özellikle dikkat çekti.

Bitcoin balina ve fiyat büyüme eğilimleri. Kaynak: Delphi Digital
Yeni Rapor, Bitcoin Fiyatının 2019'dan Daha Fazla Sürdürülebilir Yükseliş Trendinde Olduğunu Söylüyor 2

İleriye dönük olarak, Bitcoin istikrarına yönelik tehditler özellikle dışarıdan geliyor. Hem güvenli limanlar hem de geleneksel makro varlıklar ABD dolarındaki güce bağlı.

Yeni Rapor, Bitcoin Fiyatının 2019’dan Daha Fazla Sürdürülebilir Yükseliş Trendinde Olduğunu Söylüyor

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!