BİTCOŞAR
En Güncel Bitcoin ve Kripto Para Haberleri
$42,421.38
-5.11%
$2,909.64
-7.4%
$0.94
-5.97%
$149.38
-8.66%
$22.77
-9.75%
$352.75
-7.65%
$6.88
+7.79%
$4.02
-7.24%
$39.30
-9.39%
$42,417.33
-5.12%
$2,908.67
-7.43%
$0.94
-5.97%
$149.40
-8.65%
$1.00
0%
$1,068.38
-7.43%
$232.68
-6.29%
$47.16
-7.35%
$110.21
-9.81%

11 Kripto Para Borsası Soruşturmalardan Dolayı Kapanıyor!

Güney Kore’nin en üst finansal düzenleyicisi bir dizi yerel kripto para borsasını kapatıyor.

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Güney Kore’nin Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC) söylenenlere göre 11 yerel borsayı kapatacak. Raporlara göre kapatılacak olan borsaların her biri sahte kayıt kullanmış olan borsalar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

Yetkililer ve raporlar basın açıklamasında şüphelendikleri borsalardan bahsetmediler. Bununla beraber, raporlar şüphelenilen bu borsaların gelecekteki işlemlerinde FSC’den onay alamayacaklarını belirtiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Telegram'dan, Twitter'dan, Facebook'dan ve Instagram'dan takip edin. Ayrıca ücretsiz eğitim videoları için YouTube kanalımıza mutlaka abone olun!

FSC’nin bu soruşturmaları Güney Kore kripto para borsalarının son kapanışından hemen sonra gerçekleşti. Özellikle de Darlbit’in para çekme ve yatırma hizmetlerinin askıya alınmasıyla beraber iflas ettiği söyleniyor.

Bu sırada BitSonic hizmet sistemlerini yenilerken operasyonlarına geçici bir ara vereceklerini açıkladı. Yenilemenin ortasında, bir bilgi güvenlik yönetim sistemi de (ISMS) alacaklarını söylediler. Borsaların Güney Kore’de yasal olarak hizmet vermesi için bir dizi prosedürün gerçekleştirilmesi gerekiyor.

Yönetmeliklere uymak

Coinzilla Banner (728x90)

Bunlarla beraber, FSC’nin soruşturması ülkenin önde gelen borsalarını kapsamıyor. Raporlara göre soruşturma, Güney Kore’nin en büyük iki borsası olan Upbit ve Bithumb’ı etkilemedi. Bunun sebebi ise iki borsanın da üyelerine gerçek isimleriyle kayıt oluşturma şartı sunması. Bu tarz kayıt işlemleri, para aklama ve dolandırıcılarla mücadele sebebiyle 2018 yılından beri Güney Kore’de zorunlu.

İlginizi Çekebilir: “Açgözlülük” Marketi Ele Geçirdi ve Ethereum 2,600 Doları Aştı

Geçen ay Bithumb çalışanlarının kripto para alım-satım işlemleri ve kripto para yatırımı yapmasını yasakladı. Firma yeni politikasını 2 Temmuz’da yayınladı. Bu yeni politika sadece FSC’nin Güney Kore kripto para pazarını kısıtladığından ötürü değil borsanın kendi iç düzenlemelerini de güçlendirdiği için yapıldığı aktarılıyor.

Raporlar Bithumb’ın, sürekli öz denetim ve dahili raporlamalar içeren bir sistem uygulayacağını da gösteriyor.

Güney Kore’nin kripto krizi

Yakın zamanda Güney Kore yetkilileri dikkatlerini kripto para alanındaki vergi kaçakçılığına yöneltti. Son zamanlarda ortaya çıkan raporlar hükümetin, finansal yetkililerin şüphelendikleri herhangi bir vergi kaçakçısının kripto varlıklarına el koymasını sağlayacak bazı yasalar getirmeyi planladığını gösteriyor. Güney Kore yetkilileri Haziran ayında ödenmemiş vergiler dolayısıyla 47 milyon dolar değerinde kripto paraya el koydu.

Düzenleme engelleriyle yüz yüze gelen sadece Güney Kore’deki yerel borsalar değil. Tüm yabancı borsalar da 24 Eylül’e kadar kendilerini Kore Mali İstihbarat Birimi’ne (KFIU) kaydettirmeli. Bunu yapmayan borsalara karşı yasal önlemler alınacağı ve kapanmalarının da ihtimaller dahilinde olduğu söyleniyor.

Çok düşük hacimli olan borsalarda işlem yaparak paranızı potansiyel hırsızlık, hacklenme ve dolandırıcılık gibi faaliyetlere kurban edip sakın riske atmayınız. Dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsası olan ve diğer borsalara göre çok az komisyon alan Binance'de hesap açarak tüm işlemlerinizi güvenli ve az komisyon ödeyerek yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak Binance borsasından hesap açabilirsiniz. Asla yatırım tavsiyesi değildir! Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Asla yatırım tavsiyesi değildir! 
Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.
Kaynak BeInCrypto

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İlgili Haberler
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.