BİTCOŞAR
En Güncel Bitcoin ve Kripto Para Haberleri
$42,284.59
-1.97%
$2,938.73
-3.06%
$0.92
-1.66%
$154.73
-2.97%
$22.98
-3.45%
$360.40
-2.43%
$4.98
-6.92%
$4.10
-3.01%
$39.66
-3.78%
$42,284.59
-1.97%
$2,939.19
-3.05%
$0.92
-1.65%
$154.70
-2.99%
$1.00
0%
$1,079.59
-3.05%
$228.43
-1.87%
$48.03
-2.87%
$115.76
-2.76%

Güney Kore’de Kripto Para Tamamen Yasallaştırıldı!

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Güney Kore Ulusal Meclisi, kripto paralar için hazırlanan yasa tasarısını onaylayarak kripto para sektörü için çok büyük bir adım attı.

Güney Kore’de kripto para kullanımını yasallaştıran tasarı bugün öğlen saatlerinde Güney Kore Ulusal Meclisi tarafından onaylandı. Meclis’in bu tasarıyı onaylaması, Güney Kore’de kripto paraların artık yasal olduğu ve Güney Kore’nin kripto paraları tanıdığı anlamına geliyor.

İçindekiler

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Telegram'dan, Twitter'dan, Facebook'dan ve Instagram'dan takip edin. Ayrıca ücretsiz eğitim videoları için YouTube kanalımıza mutlaka abone olun!

Kripto para yatırımcılarına müjde

Güney Kore Ulusal Meclisi, “Özel Finans Bilgilerinin Beyanı ve Kullanımı Yasası” için sunulmuş olan yasa değişikliği tasarısını onayladı. Bu yasa değişikliği tam bir yıl sonra yürürlüğe girecek.

Güney Kore Ulusal Meclisi’nin bu yasa değişikliğini kabul etmiş olması birçok kripto para yatırımcısını çok sevindirdi. Bu olumlu haber aynı zamanda kripto para sektörü için çok güzel bir gelişme. Çünkü bu durum, Güney Kore’de kripto paraların ve kripto para yatırımcılarının resmen tanındığı anlamına geliyor.

Coinzilla Banner (728x90)

Yatırımcılar bu önemli ve güzel gelişmeden dolayı mutlu olsalar bile bu yasa değişikliği bazı kripto para yatırımcılarını olumsuz yönde etkileyebilir. Çünkü bu yasa yürürlüğe girince ülkede kripto para sektöründe çok önemli değişimler yaşanacak.

Yasa neleri değiştirecek?

Güney Kore’de birkaç ay öncesine kadar kripto para borsası açmak çok kolaydı. The News Asia’nın haberine göre Eylül 2019’da 70’den fazla kripto para borsası bulunuyordu.

Yetkililer, Güney Kore’de kripto para kullanımının artmasıyla beraber önlemler almaya başladılar. Bu önlemlerin en başında ise kripto para borsalarındaki anonimliği ortadan kaldırmak geliyordu.

Güney Koreli yetkililer ise bir iki ay öncesinde kripto para borsaları ile iletişime geçerek, sadece gerçek kimliğini kullanan üyelere hizmet sunmaları talimatını verdiler. Fakat bu talimata ülkede uyan ise sadece 4 borsa uyuyor. Bu borsalar ise Upbit, Bithumb, Coinone ve Cobit. Bu durum Güney Kore Ulusal Meclisi’nde alınan karar ile değişmeye başlayacak.

Bu yasa yürürlüğe girince Güney Kore’de kripto para kullananlar yatırımcılar kripto para borsasında anonim bir şekilde işlem yapamayacak. Ülkede kripto para şirketleri kullanıcılarına kimlik kontrolü uygulaması başlatacak. Bu kimlik kontrolü ile sadece gerçek kimliğini paylaşan kullanıcılar bu şirketlerden hizmet alabilecek. Bu yasaya uymayan ve ihlal eden kripto para şirketleri olursa eğer çok yüklü bir para cezası ve 5 yıla kadar hapis cezası verilecek.

Güney Kore’nin bu yasayı onaylaması ile beraber artık ülkede ki kripto para yatırımcıları eski kadar anonim kalamayacaklar. Zaten kripto para şirketleri de artık çok daha sıkı denetlenmeye başlayacak. Güney Kore’nin bu kripto para şirketlerine denetime tabi tutacak olması, Güney Kore’de kripto para kullanımının resmen tanındığını gösteriyor.

Çok düşük hacimli olan borsalarda işlem yaparak paranızı potansiyel hırsızlık, hacklenme ve dolandırıcılık gibi faaliyetlere kurban edip sakın riske atmayınız. Dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsası olan ve diğer borsalara göre çok az komisyon alan Binance'de hesap açarak tüm işlemlerinizi güvenli ve az komisyon ödeyerek yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak Binance borsasından hesap açabilirsiniz. Asla yatırım tavsiyesi değildir! Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Asla yatırım tavsiyesi değildir! 
Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İlgili Haberler
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.