186 Milyon Dolarlık Bitcoin Alan Ünlü Varlık Yönetimi Şirketinin BTC Portföyü Devasa Rakamlara Ulaştı

Bitcoin
Bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Grayscale Investments Trust, varlık geçtiğimiz haftalık kapanışta yükseliş ivmesi göstermeye devam ettikçe Bitcoin varlıklarını artırdı.

300’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye kayıt olabilirsiniz. Ayrıca, buradan Binance’ye kayıt olduğunuzda ömür boyu tüm komisyonlarda %20 indirim kazanırsınız.

Grayscale, yatırımın yaklaşık 186 milyon dolar değerinde olması nedeniyle, mevcut fiyatlarla Grayscale fonlarına 17.100 BTC eklendiği için Bitcoin Trust’ını genişletti.

Grayscale Investment BTC Trust. Bybt verileri

Toplam 6 milyar dolara yaklaşıyor

25 Eylül’de sona eren haftanın son piyasa raporuna göre, tüm Grayscale Investments kripto fonları için yönetim altındaki toplam varlıklar (AUM) 5,8 milyar doları buldu.

Bitcoin Trust veya GBTC, toplam yatırımın %82.75’ini veya 4.8 milyar doları içeren açık ara en büyük fondur. Bunu takiben neredeyse 784 milyon $ veya toplamın %13.5’ine yatırım yapan Ethereum Trust bulunuyor.

Geri kalanı Bitcoin Cash, Ethereum Classic, Litecoin, XRP, Zcash ve birkaç tane daha küçük fonlara ayrılmış durumda.

Grayscale, yatırımcıları için hisse satın alır, böylece temel varlığı doğrudan satın almazlar. BTC hisseleri şu anda 11,23 dolardan işlem görüyor ve hisse başına Bitcoin hisseleri bu yıl şimdiye kadar neredeyse %46 arttı.

Hareket, bu yıl zirveden bu yana neredeyse %20 oranında düzelmiş olmasına rağmen, Bitcoin ve kripto varlıklarına kurumsal ilginin devam ettiğini gösteriyor. Grayscale ayrıca önümüzdeki çeyrek yüzyılda büyük bir servet transferi olacağını ve genç neslin BTC ve kripto ile ilgilendiğini belirtti ve şu yorumda bulundu:

“Önümüzdeki 25 yıl içinde 68 trilyon dolar daha yaşlı nesillerden genç nesillere aktarılacak. Yeni nesil yatırımcıların davranışlarına dikkat etmenin zamanı geldi.”

Bitcoin haftalık mumda boğa görünüyor

Hafta sonu, psikolojik 11 bin dolarlık fiyat seviyesini geri kazanmak için BTC’nin tekrar yavaşça yükseldiğini gördü.

Analist Josh Rager, haftalık mumun kapanışını gözlemleyerek BTC’nin arka arkaya üçüncü hafta yükseliş eğilimi gösterdiğini ve yükselişe geçtiğini ekledi ve şöyle dedi:

Haftalık kapanış iyi görünüyor ve insanların neden aşırı düşüş göstermeye devam ettiğini bilmiyorum. BTC kısa vadede geri çekildi ve %20 düşüş olağandışı bir şey değil. BTC yükselmeye devam ediyor ve arka arkaya üçüncü hafta 9 bin 900 dolarlık destek bölgesinin üzerinde 10 bin 175 dolardan kapandı.

Aylık yüksek seviyenin yeniden test edilmesi, şu anda satıcılardan daha fazla alıcı olduğunun bir işaretidir, ancak bir sonraki seviye kritiktir ve BTC’nin daha fazla kazanç kaydetmesi için 11 bin dolar bölgesini elinde tutması gerekir.

Buradan tüm kripto para ticareti yapan yatırımcıları tek çatı altında topladığımız Telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

150 milyon dolarlık KuCoin hacklemesi, hafta sonu boyunca önemli bir satış kaybına neden olmadı. Bu durum kripto para piyasalarının bu tür olaylara nasıl dirençli hale geldiğinin bir kanıtıdır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!