2,3 Milyon Adet Bitcoin, 10 Yıldır Satılmadı!

Bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Popüler zincir içi veri firması Glassnode tarafından paylaşılan tweet’e göre, cüzdanları on yıldan eski olan çok erken dönem Bitcoin yatırımcıları BTC’lerini satmıyor.

On yıldan fazla bir süre önce aktif olan cüzdanların sayısı, yani 2012 ve öncesinde büyük bir artış gördü ve içlerinde depolanan Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.386.849.127 BTC’ye ulaştı.

O günlerde, şu anda piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olarak bilinen şey, 100 dolardan daha az bir değere sahip tek kripto para birimiydi. Ayrıca, gizemli Bitcoin yaratıcısı Satoshi Nakamoto o zamanlar hala forumlarda ve e-posta yoluyla geliştiricilerle konuşuyordu.

Birçok eski BTC yatırımcısı hala Bitcoin’lerine sıkı sıkıya bağlıyken, daha uzun vadeli yatırımcılar da BTC kervanına katılıyor. Bunun nedeni, daha geniş bir çapta BTC benimsemesi ve aynı zamanda birden fazla Wall Street firmasının ve yüksek net değerli kişilerin, hatta Paul Tudor Jones, Mark Cuban, Robert Kiyosaki ve Elon Musk gibi ünlü milyarderlerin Bitcoin’i bir değer deposu olarak görmesi olabilir.

Uzun vadeli sahipler, kripto topluluğunda “elmas eller” olarak bilinir, hangi kripto parayı tutarlarsa tutsunlar kolay kolay satmazlar.

Öte yandan, hızlı para kazanmak için kriptoya gelen veya FUD nedeniyle korkan sözde “kağıt eller” veya eli zayıf yatırımcılar, Bitcoin varlıklarını satmaya devam ediyor.

Örnek olarak, Glassnode’dan gelen ek veriler, 100’den fazla BTC tutan cüzdan sayısının beş yılın en düşük seviyesi olan 15.650’ye gerilediğini gösteriyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!