4 Milyar Dolarlık Bitcoin’in Aklanmasıyla İlgili Dava Başlıyor

Bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rus vatandaşı olan Alexander Vinnik, kripto para borsası Mt.Gox’taki 2014 hack’inden çalınan 4 milyar dolarlık Bitcoin’i aklamakla suçlanıyor. Mt. Gox’un yanı sıra diğer önemli dolandırıcılık ve kara para aklama durumları da davanın konusu haline gelmiş vaziyette. Şimdi Paris’teki bir mahkeme, milyarlarca dolarlık kripto para aklama iddiasına karşı davayı görmeye başladı.

Yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen 500’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den para kazanmak için buradan Binance’ye kayıt olabilirsiniz.

Davanın odak noktası

Mevcut dava, 2016 ile 2018 yılları arasında Fransız işletmelerine ve kuruluşlarına yapılan saldırıların ardından Vinnik’in 159 milyon dolarlık fidye yazılımı sahtekarlığına karıştığı iddiasına dayanıyor.

Vinnik’in, “Locky” kötü amaçlı yazılımın arkasındaki beyin olduğu iddia ediliyor.

Associated Press’in bildirdiğine göre Alexander Vinnik, kötü amaçlı yazılımla bağlantılı olarak Bitcoin olarak istenen fidye taleplerini ödemesine yol açan bir dizi saldırının ardından, gasp, kara para aklama ve suç örgütleri ile yargılanıyor.

Kendisinin “Locky” kötü amaçlı yazılımın arkasındaki beyin ve kötü amaçlı yazılımın kurbanlarının fidye ödemelerini gerçekleştiren kripto para borsası BTC-e’nin eski bir operatörü olduğu iddia ediliyor. Vinnik, görevini yalnızca teknik danışman olarak sürdürmekte.

Alexander Vinnik, 2017 yılında Yunanistan’da tutuklandı

Suçlanan Rus kripto aklayıcı aleyhindeki dava, 2017 yılında ABD’nin talebi üzerine Yunanistan’da kolluk kuvvetleri tarafından tutuklandığı zamana dayanıyor.

ABD, Fransa ve ardından kendi ülkesi Rusya arasında kendisine karşı açılan iade teklifleri ile yasal çekişme başladı. Vinnik, kendi ülkesinde daha az ciddi suçlamalarla karşı karşıya.

Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini paylaştığımız Telegram teknik analiz kanalımıza buradan ücretsiz katılabilirsiniz.

Rus yetkililer onu iade etmek için ellerinden geleni yaptılar. Ancak, uzun süren bir mahkeme savaşının ardından, Yunan mahkemeleri, Vinnik’in her bir ülkede kendisine yöneltilen suçlamalarla yüzleşmek için Fransa’ya, ardından Amerika Birleşik Devletleri’ne ve ardından Rusya’ya iade edilmesine karar verdi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!