BİTCOŞAR
En Güncel Bitcoin ve Kripto Para Haberleri
BTC
$63,257.37
ETH
$4,209.30
XRP
$1.10
LTC
$195.39
LINK
$32.03
BNB
$486.67
XTZ
$6.63
EOS
$4.82
NEO
$44.69
$63,256.86
+4.88%
$4,209.01
+4.59%
$1.10
+1.48%
$195.39
+3.57%
$1.00
-0.02%
$1,546.01
+4.59%
$288.90
+2.25%
$55.56
+2.26%
$174.11
-1.03%

4 Milyar Dolarlık Bitcoin’in Aklanmasıyla İlgili Dava Başlıyor

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Rus vatandaşı olan Alexander Vinnik, kripto para borsası Mt.Gox’taki 2014 hack’inden çalınan 4 milyar dolarlık Bitcoin‘i aklamakla suçlanıyor. Mt. Gox’un yanı sıra diğer önemli dolandırıcılık ve kara para aklama durumları da davanın konusu haline gelmiş vaziyette. Şimdi Paris’teki bir mahkeme, milyarlarca dolarlık kripto para aklama iddiasına karşı davayı görmeye başladı.

Yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen 500’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den para kazanmak için buradan Binance’ye kayıt olabilirsiniz.

İçindekiler

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Telegram'dan, Twitter'dan, Facebook'dan ve Instagram'dan takip edin. Ayrıca ücretsiz eğitim videoları için YouTube kanalımıza mutlaka abone olun!

Davanın odak noktası

Mevcut dava, 2016 ile 2018 yılları arasında Fransız işletmelerine ve kuruluşlarına yapılan saldırıların ardından Vinnik’in 159 milyon dolarlık fidye yazılımı sahtekarlığına karıştığı iddiasına dayanıyor.

Vinnik’in, “Locky” kötü amaçlı yazılımın arkasındaki beyin olduğu iddia ediliyor.

Coinzilla Banner (728x90)

Associated Press’in bildirdiğine göre Alexander Vinnik, kötü amaçlı yazılımla bağlantılı olarak Bitcoin olarak istenen fidye taleplerini ödemesine yol açan bir dizi saldırının ardından, gasp, kara para aklama ve suç örgütleri ile yargılanıyor.

Kendisinin “Locky” kötü amaçlı yazılımın arkasındaki beyin ve kötü amaçlı yazılımın kurbanlarının fidye ödemelerini gerçekleştiren kripto para borsası BTC-e’nin eski bir operatörü olduğu iddia ediliyor. Vinnik, görevini yalnızca teknik danışman olarak sürdürmekte.

Alexander Vinnik, 2017 yılında Yunanistan’da tutuklandı

Suçlanan Rus kripto aklayıcı aleyhindeki dava, 2017 yılında ABD’nin talebi üzerine Yunanistan’da kolluk kuvvetleri tarafından tutuklandığı zamana dayanıyor.

ABD, Fransa ve ardından kendi ülkesi Rusya arasında kendisine karşı açılan iade teklifleri ile yasal çekişme başladı. Vinnik, kendi ülkesinde daha az ciddi suçlamalarla karşı karşıya.

Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini paylaştığımız Telegram teknik analiz kanalımıza buradan ücretsiz katılabilirsiniz.

Rus yetkililer onu iade etmek için ellerinden geleni yaptılar. Ancak, uzun süren bir mahkeme savaşının ardından, Yunan mahkemeleri, Vinnik’in her bir ülkede kendisine yöneltilen suçlamalarla yüzleşmek için Fransa’ya, ardından Amerika Birleşik Devletleri’ne ve ardından Rusya’ya iade edilmesine karar verdi.

Çok düşük hacimli olan borsalarda işlem yaparak paranızı potansiyel hırsızlık, hacklenme ve dolandırıcılık gibi faaliyetlere kurban edip sakın riske atmayınız. Dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsası olan ve diğer borsalara göre çok az komisyon alan Binance'de hesap açarak tüm işlemlerinizi güvenli ve az komisyon ödeyerek yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak Binance borsasından hesap açabilirsiniz. Asla yatırım tavsiyesi değildir! Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Asla yatırım tavsiyesi değildir! 
Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İlgili Haberler
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.