500 Binden Fazla Ethereum Yakıldı! Bu Ne Anlama Geliyor?

Ethereum
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

EIP-1559 güncellemesinden sadece birkaç ay sonra toplamda 500 binden fazla Ethereum yakıldı.

Etherchain web sitesine göre, Ethereum ağında yarım milyon ETH yakıldı. Bu yazının hazırlanışı sırasında, yakılan miktar 1,7 milyar dolara tekabül etmektedir. Bu ETH’ler yakılmasaydı, yüksek ihtimal ile, madencilerin eline geçeceğinden dolayı piyasada satılacaktı ve ETH’nin fiyatına negatif etkide bulunacaktı.

EIP-1559 güncellemesi ile Ethereum ağına transfer ücreti yakma mekanizması eklendi. Ağustos ayından bu yana, daha önce madencileri ödüllendirmek için kullanılan ETH’ler yerine taban ücret sistemi kullanıldı. Şimdi ise, madencilere verilen ödül bahşiş olarak sunulurken, taban ücret tamamen yakılıyor.

Ethereum ağında her gün artan sayıda işlemle birlikte daha fazla ETH yakılıyor, bu da ETH’yi aşamalı olarak daha fazla yakılan deflasyonist bir varlık haline getiriyor.

Ağda bulunan ETH sayısı, mevcut ücret yakma mekanizması ile sürekli azaldığı için bunun ETH’nin fiyatı üzerinde olumlu bir etki olması bekleniyor. Sürekli azalan arz ve hızla artan talep ile yatırımcılar, fiyat artışı beklerken biriktirme eğilimine sahip oluyor.

Kaynak: TradingView

Bu etki, Ekim ayındaki yüzde 26’lık büyüme ile ETH’nin fiyatına zaten yansımış bulunmakta. Güncellemeden hemen sonra, ETH yüzde 20’den fazla yükselmeyi başardı. Ancak daha sonra neredeyse yüzde 30 düşüş yaşadı.

Bu yazının hazırlanışı sırasında ETH, 3.599 dolardan işlem görüyordu.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!