BİTCOŞAR
En Güncel Bitcoin ve Kripto Para Haberleri
BTC
$63,257.37
ETH
$4,209.30
XRP
$1.10
LTC
$195.39
LINK
$32.03
BNB
$486.67
XTZ
$6.63
EOS
$4.82
NEO
$44.69
$63,256.86
+4.88%
$4,209.01
+4.59%
$1.10
+1.48%
$195.39
+3.57%
$1.00
-0.02%
$1,546.01
+4.59%
$288.90
+2.25%
$55.56
+2.26%
$174.11
-1.03%

Avrupa Merkez Bankası Başkanı Lagarde: “Kripto Varlıklar Kesinlikle Para Birimi Değildir”

Avrupa Merkez Bankası (ECB) başkanı Christine Lagarde, kripto varlıkları ile geleneksel para birimleri arasında sert bir çizgi çekti.

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Avrupa Merkez Bankası (ECB) başkanı Christine Lagarde, kripto varlıkları ile geleneksel para birimleri arasında sert bir çizgi çekti.

David Rubenstein programında yaptığı yeni bir röportajda Lagarde, neden “kripto para birimi” kelimesinin yanlış bir isim olduğuna inandığını açıkladı.

“Kriptolar para birimi değildir, nokta. Kriptolar, ünlerini para birimi olarak iddia eden oldukça spekülatif varlıklardır, ancak değiller.

Enerji kullanımı açısından oldukça spekülatif, ara sıra şüpheli ve yüksek yoğunluklu kriptolar arasında ayrım yapmamız gerektiğini düşünüyorum. Varlıklar, ancak para birimi değiller.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Telegram'dan, Twitter'dan, Facebook'dan ve Instagram'dan takip edin. Ayrıca ücretsiz eğitim videoları için YouTube kanalımıza mutlaka abone olun!

Bitcoin’in gerçek çevresel etkisi çok tartışılan bir konu. Bitcoin Madencilik Konseyi’nin (BMC) yakın tarihli bir raporunda, 2021’in ikinci çeyreğinde Bitcoin madenciliği için sürdürülebilir enerji kullanımının yüzde 50 bariyerinin üzerine çıktığı açıklamıştı.

Coinzilla Banner (728x90)

Ek olarak, merkeziyetçilik seviyeleri değişse de birçok altcoin enerji açısından verimli gözükmektedir. TRG Datacenters, IOTA, XRP ve Chia önde olmak üzere, çevre dostu olarak gördükleri kripto paraların bir listesini yayınlamıştı.

Kriptodaki şüpheli faaliyetlerle ilgili olarak, blok zinciri analiz firması Chainalysis, kötü aktörler arasında gerçek dünyadaki kripto kullanımına ilişkin en son genel bakışında, kriptoyla ilgili suçun toplam işlem hacminin 2019 yılında yüzde 2,1’den 2020’de yüzde 0,34’e düştüğünü açıklamıştı.

Lagarde genel kripto para sektörü eleştirilerine rağmen, stabilcoin’lerin ve tüketici talebinin yükselişinin merkez bankalarını resmi olarak dijital varlık alanına girmeye teşvik ettiğini kabul ediyor.

“Farklı olan ve düzenlenmesi gereken, gerçekte yürüttükleri işe karşılık gelen gözetimin olduğu, çoğalmaya başlayan stabilcoin’ler var.

Ve tüm bunların içinde, müşterilerin talepleri ile merkez bankası ve merkez bankası para birimlerini içinde bulunduğumuz yüzyıla uygun hale getirecek bir şey yapmaları için harekete geçen merkez bankaları var. İşte bu yüzden şimdi hepimiz CBDC‘lere bakıyoruz, merkez bankası dijital para birimleri.

Böylece cebimizde veya cüzdanımızda banknot ve nakit para bulundurmak yerine, tamamen aynısına ancak dijital bir formda sahip olabileceksiniz. Müşterilerin tercihlerine sahip olmalarını istiyoruz. Hala o banknotları ve nakit paraları ellerinde tutmak istiyorlarsa, sorun değil.”

Çok düşük hacimli olan borsalarda işlem yaparak paranızı potansiyel hırsızlık, hacklenme ve dolandırıcılık gibi faaliyetlere kurban edip sakın riske atmayınız. Dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsası olan ve diğer borsalara göre çok az komisyon alan Binance'de hesap açarak tüm işlemlerinizi güvenli ve az komisyon ödeyerek yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak Binance borsasından hesap açabilirsiniz. Asla yatırım tavsiyesi değildir! Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Asla yatırım tavsiyesi değildir! 
Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.
Kaynak The Daily Hodl

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İlgili Haberler
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.