Güney Kore, 60 Adet Kripto Para Borsasını Kapattı!

Güney Kore
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Güney Kore’de faaliyet gösteren yaklaşık 60 kripto para borsası, müşterilerini Cuma günü gece yarısına kadar askıya alınmaları hakkında bilgilendirmekle yükümlü oldu. Yeni düzenlemelerin önümüzdeki hafta yürürlüğe gireceği açıklandı.

Ülkede operasyonlarını devam ettirebilmeleri için borsaların 24 Eylül’den önce Mali İstihbarat Birimi’nde kendilerini doğrulamaları ve internet güvenlik kurumundan güvenlik sertifikası sağlamaları gerekiyor. Buna ek olarak, her kripto para borsası ülkedeki herhangi bir kayıtlı banka ile çalışması gerecek.

Bir borsa 24 Eylül’e kadar bu işlemleri gerçekleştirmez ise, ülkede çalışmayı durdurmak zorunda kalacak. Ayrıca borsa tarafından sağlanan her bir hizmet de yasaklanacaktır. Bankalarla ortaklık kurmayan kayıtlı borsalar ise, herhangi bir Won işlem çifti açamayacak.

Finansal Hizmetler Komisyonu bu haftanın başlarında, borsaların müşterilerini beklenen kapanış tarihi hakkında bilgilendirmesi ve fiili kapanıştan en az bir hafta önce borsadan fonlarını çekme prosedürleri konusunda onlara rehberlik etmesi gerektiğini belirtti.

Bu yeni yasalar yüzünden, Güney Kore’de çalışan hemen hemen her borsanın kapanması bekleniyor.

Şu an sadece dört kripto para borsası kayıt yaptırdı ve yeni düzenlemelerin yürürlüğe girmesinden sonra tam hizmet sunmaya devam edecek olan Kore bankalarıyla ortaklık kurdu.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!