ABD

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

ABD Hazine Bakanlığı Kripto Paralar İle İlgili Yeni Bir Rapor Yayınladı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD Hazine Bakanlığı, kripto para birimlerinin yasal yaptırımlara engel olduklarını ve ulusal güvenliği, dış politikayı ve ekonomik çıkarları tehdit ettiğini iddia etti.

Uyarı, Hazine Bakanlığı’nın ülkenin yaptırım programı ve politikalarını altı aylık bir incelemesinin ardından geldi.

Yedi sayfalık rapor, uluslararası aktörlerin ABD finansal sistemine olan bağlılıklarının nasıl azaldığını detaylandırdı.

“Amerika karşıtları ve bazı müttefikler, sınır ötesi işlemlerde ABD doları kullanımlarını ve ABD finansal sistemine daha geniş bir şekilde maruz kalmalarını şimdiden azaltıyorlar.

Bu eğilimlerin yaptırımlarımızın etkinliğini aşındırması riskinin farkında olmalıyız.”

Hazine Bakanlığı, kripto para birimleri gibi teknolojik gelişmelerin geleneksel finansal hizmetleri baltalamak için bir araç olarak hizmet verdiğini ve ABD yaptırımlarının etkinliğine zarar verebileceğini açıkladı.

“Dijital para birimleri, alternatif ödeme platformları ve sınır ötesi işlemleri gizlemenin yeni yolları gibi teknolojik yeniliklerin tümü, potansiyel olarak Amerikan yaptırımlarının etkinliğini azaltıyor.

Bu dijital varlıkların ve ödeme sistemlerinin kontrol edilmediği takdirde yaptırımlarımızın etkinliğine zarar verme riskinin farkındayız.”

Rapor, Hazine Bakanlığı’nın finansal yeniliği boğmadan yaptırım çabalarını desteklemeye yardımcı olmak için dijital varlıkları daha iyi anlamaya ve kullanmaya çalışması gerektiğini öne sürüyor.

“Özellikle Hazine Bakanlığı, faaliyetlerin tam yaptırım yaşam döngüsünü desteklemek için gelişen dijital varlıklar ve hizmetler alanındaki kurumsal bilgi ve yeteneklerini derinleştirmeye yatırım yapmalıdır.”

Hazine Bakanlığı, finansal yeniliklerin ve makroekonomik değişimlerin ABD’nin yaptırım politikasını artan tehditleri ele alacak şekilde uyarlamasını gerektireceğini kabul ederek sonuca varıyor.

“Amerika Birleşik Devletleri, finansal inovasyonun, küresel ekonomik aktivitedeki değişimlerin ve yeni jeopolitik zorlukların ekonomik gücün ulusal güvenlik hedeflerini desteklemek için nasıl kullanılabileceğini yeniden tanımladığı değişen bir dünyayla karşı karşıya.

Bu değişikliklerle etkili bir şekilde yüzleşmek için Hazine Bakanlığı, yaptırım politikasını ve operasyonel çerçevesini modernize etmeli ve uyarlamalıdır.”

ABD Hazine Bakanlığı Kripto Paralar İle İlgili Yeni Bir Rapor Yayınladı!

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!