Dev Bitcoin Borsası Coinbase İlk Şeffaflık Raporunu Yayınladı

coinbase
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dev Bitcoin borsası Coinbase, kripto borsasının aldığı bilgi taleplerinin sayısı hakkında fikir veren ilk şeffaflık raporunu yayınladı.

Coinbase, ilk şeffaflık raporunu yayınladı. Rapor, borsanın aldığı bilgi taleplerinin sayısının yanı sıra hükümetten “meşru talepler” olarak adlandırdıkları şeyleri nasıl ele aldıkları hakkında fikir veriyor.

Yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen 500’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den para kazanmak için buradan Binance’ye kayıt olabilirsiniz.

Coinbase, yaptığı açıklamada, “Platformunda yasaklanmış faaliyetleri tespit etme ve engelleme görevi olan bir finans kurumu olarak, hükümet yetkililerinin başkalarını ve platformumuzu kötüye kullanan kötü aktörleri takip etmedeki meşru menfaatlerine saygı duyuyoruz” diyor.

Coinbase, 2020’nin ilk yarısında müşteri verileri için toplam 1.914 hükümet talebi aldı

Resmi rapora göre, 1 Ocak 2020’den 30 Haziran 2020’ye kadar Coinbase, müşteri verileri için toplam 1.914 hükümet talebi aldı ve bu taleplerin 1.848’i ceza soruşturmalarıyla ilgiliydi ve bu taleplerin 66’sı medeni hukuk veya idari soruşturmalarla ilgiliydi.

Tüm taleplerin %90’ı ABD, İngiltere ve Almanya’dan geldi ve ABD’deki tüm taleplerin %58’i ABD’deki devlet kurumlarından geliyor. Tüm ABD ajansları arasında FBI, Homeland Security Investigations, ve DEA, sırasıyla 340, 184 ve 104 talepte bulunarak en çok bilgi talebinde bulundu.

EFF, şeffaf olmaması nedeniyle Coinbase’e çağrıda bulunmuştu

Coinbase’in bir şeffaflık raporu yayınlamasına neden olmuş olabilecek şey, Electronic Frontier Foundation’ın (EFF) geçen ay şeffaflık eksikliğinden dolayı “Coinbase’in Şeffaflık Raporlarını Yayınlaması Geçmiş Zaman” başlıklı bir makalede kripto borsasına çağrıda bulunması olabilir.

Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini paylaştığımız Telegram teknik analiz kanalımıza buradan ücretsiz katılabilirsiniz.

EFF makalesi, “Şeffaflık raporlarının bu önemli kararları veren şirketler için hesap verebilirlik için önemli araçlar olduğunu” öne sürerek, Coinbase rakibi Kraken’in şeffaflık raporları yayınlamanın önemini anladığına ve bunu bir süredir yaptığına işaret etmişti.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!