Starbucks ve McDonald’s’tan Çin’in Dijital Yuan Projesine Katılım Açıklaması

dijital yuan
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Amerikan fast-food devleri Starbucks ve McDonald’s’ın, daha önce, öncelikle yemek ve perakende sektörlerinde yürütülen Dijital Yuan denemelerinde yer alan 3.000 firma arasında olduğu düşünülüyordu.

Yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen 500’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den para kazanmak için buradan Binance’ye kayıt olabilirsiniz.

Sina haberine göre, aralarında Starbucks, McDonald’s ve Subway’in bulunduğu Xi’an şehrinde 19 şirketin görüşmelere katıldığı bildirildi. Gerçekte, bu firmalar, ortak tüketici durumlarında CBDC’nin etkinliğini anlamak için kurulan denemelere henüz katılmamış durumdalar.

Çin, dijital yuan’ı küçük ölçeklerde test etmeye devam ediyor

Çin haber yayınının raporuna göre, bu firmalardan hiçbiri denemelere henüz katılmadı. İlgili firmaların hiçbiri denemeler hakkında kamuya açıklama yapmadı ve hiçbiri konu hakkında yorum yapmaya müsait değil.

Dijital yuan testi, Nisan 2020’den bu yana Çin’de, bir merkez bankası dijital para birimi (CBDC) başlatmak için uluslararası girişimin ön saflarında yer aldığı bildirildi.

Dijital yuan testiyle ilişkili dijital para cüzdanlarının, bu yıl işlem hacminde 162 milyon dolar işlediği bildirildi.

Çin teknoloji merkezi Shenzen’deki benzin istasyonları dijital yuan kabul ediyor

Çin’in teknoloji merkezi Shenzen’deki on bir benzin istasyonu, vatandaşların devam eden bir pilot uygulamanın parçası olarak 1,5 milyon doların üzerinde para birimini almalarından günler sonra, Çin’in yaklaşmakta olan merkez bankası dijital para birimi olan dijital yuan’ı kabul ediyor.

Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini paylaştığımız Telegram teknik analiz kanalımıza buradan ücretsiz katılabilirsiniz.

Testler, pilot uygulamayı bu hafta 13 Ekim’de başlatan devlet kurumu Guangdong Petroleum tarafından gerçekleştiriliyor. Vatandaşlar, ödeme yapmak için, Apple Pay gibi ticari ödeme uygulamalarının çalışma şekline benzer şekilde, benzin istasyonlarında bulunan benzersiz bir QR kodunu tarayabilirler.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!