Rus Hükümeti Ve Merkez Bankasından Yeni Kripto Açıklaması!

Rusya
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rus hükümeti ve merkez bankası, kriptonun yasallığı konusunda çelişkili görüşlere sahip ve ortak kararda buluşmak istediklerini yazılarımızda iletmiştik. O yazımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Hükümet, kriptoyu düzenlemenin yabancı yatırımcıyı çekebileceğine ve piyasayı takip etmeye katkıda bulunabileceğine inanırken, merkez bankası çok fazla risk olduğunu dile getiriyor.

Ülkenin Maliye Bakanı Anton Siluanov ile Başbakan Mihail Mişustin arasındaki bir mektubu içeren ve Bloomberg tarafından hazırlanan bir rapora göre, Rus makamları kripto para varlıkları üzerinde oybirliğiyle bir duruş sergilemek için mücadeleye devam ediyor.

Rus hükümeti, yabancı yatırımcıları çekmek amacıyla kripto para birimlerini yasallaştırmayı amaçlarken, merkez bankası olumsuz bir duruş sergiliyor ve bunların yasadışı faaliyetler için kullanılacağını sebep olarak sunuyor. Şu ana kadar iki grubun bu konuda uzlaşamadığı görülüyor.

Maliye Bakanı, kripto para piyasasını çevreleyen belirsizliğin ortadan kaldırılmasının ekonomiyi iyileştirmeye yardımcı olurken, hükümetin varlık sınıfını izlemesine izin verebileceğine inanıyor. Hindistan da dahil olmak üzere birçok hükümetin benimsediği görüş bu şekildedir.

Rus yetkililer, Bloomberg tarafından sorulduğunda konuya açıklık getirmekten kaçındı. Bununla birlikte, kripto varlık sınıfını düzenlemenin nasıl olabileceğini özetleyen bir belge yayınladı. Maliye Bakan Yardımcısı Alexey Moiseev konuyla ilgili şu şekilde açıklama yaptı:

”Vatandaşların ve işletmelerin kripto piyasasının finansal araçlarını kullanması için açık ve şeffaf kurallar oluşturmamız gerekiyor. Açık düzenleme, paralel bir finansal sistemin ortaya çıkma olasılığını dışlıyor.”

Bu gelişmelere rağmen Rusya Merkez Bankası kripto varlıklarını onaylamamakta kararlı ve hükümetin fikrini değiştireceğini düşünüyor. Bunun gerçekleşip gerçekleşmeyeceği belirsiz, ancak diğer ülkelerin nasıl ilerlediği düşünüldüğünde, merkez bankasının kripto hakkındaki planları gerçekleşmeyebilir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!