ABD Senatörleri

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

ABD Senatörleri, Kripto Para Düzenlemeleri Hakkında Yasa Tasarısı Sundu!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD senatörleri, kripto düzenlemeleri konusunda ABD’nin geride kalmasını önlemek için yeni bir yasa tasarısı sundu.

ABD Senatörleri Maggie Hassan ve Joni Ernst, ABD’nin kripto paralar konusunda yasal olarak öne geçmesini sağlamak için partiler arası ortak bir yasa tasarı sundular.

Yasal mevzuat, ABD Hazine Bakanlığı’nın dünyadaki kripto para ysalarının durumu hakkında rapor vermesini gerektirecek.

Hassan yaptığı açıklamada, Hazine Bakanlığı’nın yeni varlık sınıfının küresel finansı nasıl etkilediğini daha iyi anlaması gerektiğini iddia ediyor.

Kendisi ayrıca, özellikle Colonial Pipeline ve et üreticisi JBS’ye yönelik son siber güvenlik saldırılarının ardından tedarik zincirlerinde oluşan riskler ile kriptonun oluşturduğu güvenlik risklerine dikkat çekti:

Hazine Bakanlığı’nın, tedarik zincirlerimizi nasıl etkileyebileceği de dahil olmak üzere, kripto para birimlerinin kullanımı konusunda yardımcı olmak için Senatör Ernst ile ortak olmaktan memnuniyet duyuyorum.

Sonuç olarak, kripto para yasasının amacı, belirli düzenlemelere geçmeden önce kripto para birimi hakkında daha fazla bilgi edinmek olacak.

Geçen hafta, Hazine Bakanlığı, siber suçluların Bitcoin ödemelerini aklamada yardımcı olduğu için Rusya bağlantılı bir kripto para borsası olan Suex’e yaptırım uygulamıştı.

Bu ayın başlarında Biden yönetimi, stabilcoin’leri tartışmak için kripto para sektörünün temsilcileri ile de bir araya gelmişti.

ABD Senatörleri, Kripto Para Düzenlemeleri Hakkında Yasa Tasarısı Sundu!

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!