ABD

ABD Senatörleri Kripto Sektörü İçin Yeni Yasa Tasarısı Sundu! İşte Detaylar!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Senato’da, 50 doların altındaki kişisel kripto işlemleri için vergi muafiyeti yaratarak ve sermaye kazançları 50 dolardan az olduğunda kripto para biriminin günlük satın alımlarda kullanımını basitleştirecek yeni bir iki partili yasa tasarısı sunuldu.

Yeni ‘Sanal Para Birimi Vergi Adaleti Yasası’

Senatörler Pat Toomey (R-PA) ve Kyrsten Sinema (D-AZ) tarafından Salı günü Kongre’de “Sanal Para Birimi Vergi Adaleti Yasası” olarak bilinen iki taraflı yeni bir yasa tasarısı sunuldu.

Kazanmaya hemen başla! Binance’den ÖMÜR BOYU %20 KOMİSYON İNDİRİMİ almak için buraya tıklayarak ücretsiz kaydınızı açın. 

ABD Senatosu Bankacılık, Konut ve Kentsel İşler Komitesi tarafından yapılan duyuruya göre, tasarı “küçük kişisel işlemler için vergi muafiyeti” yaratarak “dijital varlıkların günlük satın alımlarda kullanımını basitleştirmeyi” amaçlıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

Senatör Toomey, “Dijital para birimleri, Amerikalıların günlük hayatlarının sıradan bir parçası olma potansiyeline sahip olsa da, mevcut vergi kanunumuz bunun önünde duruyor” yorumunu yaptı.

Ve sözlerine şu şekilde devam etti:

”Sanal Para Birimi Vergi Adaleti Yasası, Amerikalıların bir fincan kahve satın almak gibi küçük kişisel işlemleri vergilerden muaf tutarak kripto para birimlerini günlük ödeme yöntemi olarak daha kolay kullanmalarını sağlayacak.”

Mevcut yasaya göre, herhangi bir miktardaki satın almalar için ödeme yapmak için kripto kullanıldığında, vergiye tabi bir olay meydana gelir. Bir kişi, yalnızca bir kuruşun küçük bir kısmı olsa bile, kripto değer olarak değer kazanırsa, işlemdeki İç Gelir Servisi’ne (IRS) sermaye kazançları borçlu olacaktır.

Tasarının metninde, yeni mevzuat “bazı sanal para satışlarından veya takaslarından elde edilen kazançları brüt gelir de küçük kazançlarından hariç tutmak için 1986 İç Gelir Yasasını değiştirmeyi” hedefliyor.

Tasarı şu şekilde devam ediyor:

”Sanal Para Birimi Vergi Adaleti Yasası, kişisel işlemlerde 50 doların altındaki kazançlar ve 50 doların altındaki kişisel işlemler için makul bir de minimis muafiyeti oluşturarak dijital varlıkların günlük işlemler için kullanımını basitleştirecektir.”

Toomey ve Sinema’nın Sanal Para Birimi Vergi Adaleti Yasası da Temsilciler Meclisi’nde iki taraflı desteğe sahip. Temsilciler Suzan DelBene (D-WA) ve David Schweikert (R-AZ) Şubat ayında mevzuatın önceki bir versiyonunu tanıtmıştı. Bu yasa tasarısı, kazançlar 200 dolar veya daha az olduğunda kripto para birimiyle yapılan kişisel işlemleri muaf tutmaya çalışmıştı.

ABD Senatörleri Kripto Sektörü İçin Yeni Yasa Tasarısı Sundu! İşte Detaylar!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.