Bu Merkez Bankası Kripto Para Birimlerini Yasaklamayı Planlıyor!

Kripto
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Money Control tarafından yayınlanan bir rapora göre, Hindistan Merkez Bankası (RBI), kripto para birimleri üzerinde genel bir yasaklama istiyor.

Ancak Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman, böyle bir yasağı etkili kılmak için RBI’nin küresel desteğe ihtiyacı olacağını kaydetti. Kripto para birimlerinin küresel doğası nedeniyle, düzenleyici arbitrajdan kaçınmak önemlidir.

Hindistan hükümeti yıllardır kripto para düzenlemesi ile boğuşuyor ve henüz masaya netlik getirecek bir istişare belgesi sunmadı.

Hindistan’ın çok beklenen kripto yasasının Mayıs’tan önce hazır olması gerekiyordu, ancak endüstri karanlıkta kalıyor. Bu arada, önde gelen Hint kripto para birimi şirketlerinden bazıları daha fazla düzenleyici netlik talep ediyor. Hindistan Merkez Bankası (RBI) başkanı Shaktikanta Das, dijital para birimleri hakkında defalarca ciddi endişelerini dile getirdi.

Son zamanlarda, RBI başkanı kripto paranın finansal istikrar için “gerçek bir tehlike” oluşturduğunu söylerken, yeni varlık sınıfının herhangi bir temel değeri olmadığını da sözlerine ekledi. Özel para birimleri, para arzı üzerindeki egemen kontrolü zayıflatabilir, dedi.

Kasım ayında yerel medya kuruluşları, hükümetin ülkedeki tüm özel kripto para birimlerini yasaklayacak bir yasa tasarısı hazırlamaya hazırlandığını bildirdi. Bununla birlikte, Hindistan, o zamandan beri, acımasız yasa tasarısının yerel kripto para birimi endüstrisinde güçlü bir tepki çekmesinin ardından kriptoyu yasaklamaktan geri adım atmıştı.

Son zamanlarda, Hindistan hükümeti ayrıca, düzinelerce büyük girişimcinin işlerini değiştirmesiyle, ülkeden büyük bir kripto para birimi yatırımcısının çıkışını tetikleyen sert kripto vergi kuralları da uygulayacağını duyurdu.

Bu Merkez Bankası Kripto Para Birimlerini Yasaklamayı Planlıyor!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.