ABD Senatörü, Biden’ın Kripto Para Raporunu Eleştirdi!

ABD
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD Senatörü ve Senato Bankacılık Komitesinin kıdemli üyesi Pat Toomey altyapı planı ile mücadeleyi bitirmedi. Kısa süre önce, Ağustos ayında büyük tartışmalara yol açan mevzuattaki kusurlu dili düzeltme sözü verdi. Ayrıca, üreticilerini bankalar gibi düzenlemeyi öneren yeni stabilcoin raporuyla da ilgilendi.

Senatör, Yahoo Finance ile yaptığı röportaj sırasında düşüncelerini açıkladı. Jennifer Schonberger ile yaptığı konuşmada, altyapı planında kripto para birimlerini ilgilendiren kısmını “kesinlikle düzeltmek istediğini” söyledi.

Toomey ve kripto topluluğunun geri kalanı aylardır bu mevzuatla ilgili sorun yaşıyordu. Yeni ABD planı 550 milyar dolarlık devasa bir yatırım paketini oluşturuyor. Gerekli paranın bir kısmını toplamak için, kripto para birimi komisyoncularına vergi raporlama gereklilikleri getirilmişti.

Ancak, “komisyoncu” kavramı, “dijital varlıkların transferini gerçekleştiren herkes” olarak tanımlanmıştı. Coinbase CEO’su Brian Armstrong ve diğerlerinin belirttiği gibi, bu, madencilerden doğrulayıcılara ve geliştiricilere kadar herkesi içerebilirdi.

Toomey, bu raporlama gerekliliklerinin gerçekten takip edilmesinin zahmetli ve olanaksız olacağını söyledi:

“Dil çok kusurlu. Onların dayatacağı bilgilere sahip olmadıkları için, onlara uyma yeteneği olmayan katılımcılara raporlama gereklilikleri getirebilir. Tamamen mantıksız.”

Toomey ve diğer senatörler daha önce bu dilde bir değişiklik için müzakere ettiler. Yönetim de dahil olmak üzere tüm taraflar bu konuda hemfikir olsa da, Toomey’nin “usul sorunu” dediği şey nedeniyle tasarı hiçbir zaman tasarıya ulaşmadı.

Tasarı şu anda kongrede tıkanmış durumda. Geçmesi durumunda senatör, sonraki mevzuatta bunu düzeltmek için hala bir fırsat olacağını söyledi.

Toomey’in, tartışmalarda genellikle kripto para birimi endüstrisinin yanında yer aldığı biliniyor. Altyapı planının yanı sıra senatör, yakın zamanda Gary Gensler tarafından açıklanan ABD stabilcoin raporunu da eleştirdi.

Belge, stabilcoin üreticilerini “depozito kurumları tarafından sigortalı” olmasını veya bankalar gibi muamele görmesini tavsiye ediyordu. Bu teorik olarak, token’larını destekleyen fonları sorumsuzca yöneten üreticilere yönelik bir “banka hücumunu” önlemek için yapılmıştı. Ancak Toomey, bunun stabilcoin alanında rekabete ve yeniliğe zarar verebileceğine inanıyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!