BİTCOŞAR
En Güncel Bitcoin ve Kripto Para Haberleri
BTC
$63,257.37
ETH
$4,209.30
XRP
$1.10
LTC
$195.39
LINK
$32.03
BNB
$486.67
XTZ
$6.63
EOS
$4.82
NEO
$44.69
$63,256.86
+4.88%
$4,209.01
+4.59%
$1.10
+1.48%
$195.39
+3.57%
$1.00
-0.02%
$1,546.01
+4.59%
$288.90
+2.25%
$55.56
+2.26%
$174.11
-1.03%

Almanya Merkez Bankası Bir Blockchain Projesi Üzerinde Çalışıyor: Dijital Euro‘mu?

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bundesbank, blockchain teknolojisi ile nazikçe flört ediyor gibi görünüyor. Almanya’nın merkez bankası bir blockchain projesi üzerinde çalışıyor, ancak bu bir CBDC değil.

Avrupa Birliği Resmi Gazetesi Ekinde yayınlanan bir kamu duyurusuna göre, Singapurlu kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Ocean Protocol, Almanya’nın Bundesbank’ı için merkezi olmayan bir ağ oluşturmak üzere işe alındı.

Yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen 500’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den para kazanmak için buradan Binance’ye kayıt olabilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Telegram'dan, Twitter'dan, Facebook'dan ve Instagram'dan takip edin. Ayrıca ücretsiz eğitim videoları için YouTube kanalımıza mutlaka abone olun!

Blockchain projesi neden seçildi?

Merkez bankası, nispeten sınırlı bir üne sahip bir proje olan Ocean protokolünün, “karşılaştırılabilir rakiplerin eksikliğinden” bahsederek, çoğunlukla iş için mümkün olan tek yüklenici oldukları için seçildiğini söyledi.

Coinzilla Banner (728x90)

Bundesbank, kamuoyuna yaptığı açıklamada, projenin temel amacının, katılımcılara gerçek zamanlı istatistik güncellemelerinin gerçekleştirilmesi için veri egemenliğini korurken kalıcı, simetrik bir veri erişimi sağlayan “merkezi olmayan bir ağ yaklaşımı” oluşturmak olduğunu açıkladı.

Kurum, herkese açık ve özel verileri güvenli bir şekilde yayınlamak, aktarmak ve tüketmek için bir platform oluşturmak üzere Ocean protokolü ile birlikte çalışmayı bekliyor.

Diğer hamleler

Almanya Merkez Bankasının CBDC’ye alternatifler düşündüğü biliniyor. Bu duyurunun, böyle bir alternatifin neler içerebileceğine dair ilk bakış olması mümkündür.

BTC ve diğer kripto paraların teknik analizlerini paylaştığımız Telegram teknik analiz kanalımıza buradan ücretsiz katılabilirsiniz.

Temmuz ayında Ocean protokolü, Mercedes-Benz’in üreticisi Daimler AG ile bir pilot proje geliştireceklerini duyurdu.

Çok düşük hacimli olan borsalarda işlem yaparak paranızı potansiyel hırsızlık, hacklenme ve dolandırıcılık gibi faaliyetlere kurban edip sakın riske atmayınız. Dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsası olan ve diğer borsalara göre çok az komisyon alan Binance'de hesap açarak tüm işlemlerinizi güvenli ve az komisyon ödeyerek yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak Binance borsasından hesap açabilirsiniz. Asla yatırım tavsiyesi değildir! Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Asla yatırım tavsiyesi değildir! 
Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İlgili Haberler
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.