Almanya Merkez Bankası Bir Blockchain Projesi Üzerinde Çalışıyor: Dijital Euro‘mu?

blockchain
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bundesbank, blockchain teknolojisi ile nazikçe flört ediyor gibi görünüyor. Almanya’nın merkez bankası bir blockchain projesi üzerinde çalışıyor, ancak bu bir CBDC değil.

Avrupa Birliği Resmi Gazetesi Ekinde yayınlanan bir kamu duyurusuna göre, Singapurlu kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Ocean Protocol, Almanya’nın Bundesbank’ı için merkezi olmayan bir ağ oluşturmak üzere işe alındı.

Yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen 500’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den para kazanmak için buradan Binance’ye kayıt olabilirsiniz.

Blockchain projesi neden seçildi?

Merkez bankası, nispeten sınırlı bir üne sahip bir proje olan Ocean protokolünün, “karşılaştırılabilir rakiplerin eksikliğinden” bahsederek, çoğunlukla iş için mümkün olan tek yüklenici oldukları için seçildiğini söyledi.

Bundesbank, kamuoyuna yaptığı açıklamada, projenin temel amacının, katılımcılara gerçek zamanlı istatistik güncellemelerinin gerçekleştirilmesi için veri egemenliğini korurken kalıcı, simetrik bir veri erişimi sağlayan “merkezi olmayan bir ağ yaklaşımı” oluşturmak olduğunu açıkladı.

Kurum, herkese açık ve özel verileri güvenli bir şekilde yayınlamak, aktarmak ve tüketmek için bir platform oluşturmak üzere Ocean protokolü ile birlikte çalışmayı bekliyor.

Diğer hamleler

Almanya Merkez Bankasının CBDC’ye alternatifler düşündüğü biliniyor. Bu duyurunun, böyle bir alternatifin neler içerebileceğine dair ilk bakış olması mümkündür.

BTC ve diğer kripto paraların teknik analizlerini paylaştığımız Telegram teknik analiz kanalımıza buradan ücretsiz katılabilirsiniz.

Temmuz ayında Ocean protokolü, Mercedes-Benz’in üreticisi Daimler AG ile bir pilot proje geliştireceklerini duyurdu.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!