Amerikan Bankacılık Devi, Bitcoin’in Değeri Gerekenden Düşük Seviyede Dedi! Sektöre Etkisi Olabilir Mi?

Bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu Çarşamba günü yayınlanan bir bildiride Amerikan bankacılık devi JPMorgan, Bitcoin’in şu anda değerinin altında olduğunu belirtti.

JPMorgan’ın araştırma ekibi, dünyanın en büyük kripto para biriminin adil fiyatının şu anda 38.000 dolar olduğunu önemle belirtiyor Amerika’nın en büyük bankası, kripto para birimlerini gayrimenkulün yerine tercih edilen alternatif varlık olarak kabul etti.

Mart ayında, JPMorgan Chase’in küresel piyasalar başkanı Troy Rohrbaugh, bankanın müşterilerle kripto konusunda bir ticareti olabileceğini söyledi.

Bitcoin İçin Yukarı Yönlü Hareket Bekleniyor!

Küresel pazar stratejisti Nikolaos Panigirtzoglou, pazarın geçen ay kapitülasyon yaşadığını iletti. Bununla birlikte, JPMorgan stratejistleri Bitcoin ve daha geniş kripto para piyasası konusunda iyimser.

Bitcoin kısa süre önce kırmızı mum ile art arda sekiz hafta kapatarak kendi rekorunu kırdı. En büyük kripto para birimi, bu yazının yazıldığı zaman diliminde 30.000 doların altında işlem görmeye devam ediyor, ancak kabaca yüzde 2,6 toparlandı.

Bitcoin’in cansız performansı, esas olarak, Federal Rezerv’in enflasyonu evcilleştirmek için faiz oranlarını artırmaya kararlı olduğu mevcut makro ortama bağlı olduğu düşünülüyor.

Yaşanan Feci Olaylar Uzun Süreli Etki Etmeyecek!

Terra blok zincirinin çöküşü ciddi anlamda itibar hasarına neden oldu, ancak JPMorgan siyah kuğu olayının risk sermayesi finansmanı üzerinde önemli bir etkisi olmayacağına inanıyor.

Ek olarak, bugün erken saatlerde, özel Amerikan risk sermayesi şirketi Andreessen Horowitz, bireysel dijital para birimlerine ve hisse senetlerine yatırım yapmak için 4,5 milyar dolarlık bir kripto para fonu duyurdu.

Andreessen Horowitz, kripto para birimi sektörünün acımasız bir ayı piyasasının ortasında olduğu Haziran 2018’de ilk kripto para birimi fonunu başlatmıştı. Risk sermayesi devinin genel ortağı Arianna Simpson, bu tür dönemlerin yatırımcılar için daha fazla fırsat sunduğunu düşünüyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!