Tron

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Terra’nın Çöküşünden Bu Altcoin Kârlı Çıktı! Terra’nın Yerini Alabilir!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto piyasasındaki yatırımcılar tarafından yakından takip edilen bir analist, Terra’nın (LUNA) ve algoritmik stabilcoin’i TerraUSD’nin (UST) parçalanmasının ardından büyük kazanan olarak çıkabileceğini söylediği bir altcoin’i bizlere sunuyor.

Twitter’da 160.600 takipçiye sahip olan uzman analist Light, takipçilerine Tron (TRX) ve algoritmik stabilcoin Merkezi Olmayan USD’nin (USDD), Terra’nın büyük çöküşünün bıraktığı boşluğu doldurmaya hazır olduğunu söyledi.

“TRX, Tron’un algoritmik istikrarlı alana yaptığı son baskının ve USDD’de yüzde 30’luk getirisinin etkisiyle, alternatiflerin bir çoğunun yüzde 50 veya daha fazla düştüğü bir ortamda yine Mart ayının en yüksek seviyelerinde muazzam bir güç sergiledi. Ayı piyasalarında güçlüler kazanır.”

Başlangıçta sosyal medya ve dijital eğlence içeriği için merkezi olmayan bir depolama ve dağıtım platformu olarak hizmet etmek üzere tasarlanmış bir kripto para birimi olan Tron, son zamanlarda LUNA ve UST arasındaki ilişkiyi, çöküşlerinden önce yansıtmak için bir pivot yaptı.

Tron’un kurucusu Justin Sun açıklamalarına şu şekilde devam etti:

”USDD, temel varlık TRX’e sabitlenecek ve merkezi olmayan bir şekilde yayınlanacak. USDD’nin fiyatı bir ABD dolarından düşük olduğunda, kullanıcılar ve arbitrajcılar sisteme bir USDD gönderebilir ve bir ABD doları değerinde TRX alabilir.

USDD’nin fiyatı bir ABD dolarından yüksek olduğunda, kullanıcılar ve arbitrajcılar, merkezi olmayan sisteme bir ABD doları değerinde TRX gönderebilir ve bir USDD alabilir. Piyasa oynaklığından bağımsız olarak, USDD protokolü, merkezi olmayan bir şekilde uygun algoritmalar aracılığıyla USDD’yi ABD doları karşısında 1:1’de kesinlikle sabit tutacaktır.”

Light, şu anki TRX ve USDD durumunun, algoritmik stabilcoin‘in sadece 534 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahip olduğunu göz önünde bulundurarak yatırımcılara fırsatlar sunduğunu önemle belirtiyor.

“TRX ve USDD oldukça erken aşamalarında, sadece temel takipçiler içeride. LUNA ile aynı riskleri taşımadan önce geç gelenler ve hatta perakendeciler için bile girebilecekleri yer var. USDD piyasa değeri, UST’nin zirvesinin sadece yüzde 2,5’inde.”

Ünlü kripto analisti ayrıca, Tron kurucusunun USDD’nin Tron DAO Rezervinde oturan 10 milyar dolarlık bir geri dönüşü olduğunu söylediği Justin Sun’dan bir tweet’te bahsetti.

Light’a göre, yatırımcılar artık USDD basmak için TRX’lerini sisteme gönderme sürecine başladılar.

“Piyasa genelindeki kapitülasyonun ardından, USDD darphanesi bu hafta sonu yeniden başladı ve USDD’ye geri çekilirken TRX’in merkezi döviz bakiyelerinde keskin bir düşüşe neden oldu.“

TRX
Kaynak: Light/Twitter

Popüler analist, TRX’in ayı piyasaları sırasında diğer kripto varlıklarından daha iyi performans gösterme geçmişine sahip olduğunu söyleyerek açıklamasını sonlandırdı.

“Tron, birkaç ismin spekülatif akışlardaki aslan payını emdiği kötü piyasa koşulları dönemlerinde pompalama geçmişine sahip. Do Kwon’un bıraktığı boşlukta fırsat bulan, yeniden dirilen Justin Sun’a bahis oynamanın riski/ödülü olumlu bir şekilde belirlendi.”

Bu yazının yazıldığı zaman diliminde Tron, yedi günün en düşük seviyesi olan 0,07 dolardan yüzde 14’ün üzerinde bir artış gerçekleştirerek 0,084 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Terra’nın Çöküşünden Bu Altcoin Kârlı Çıktı! Terra’nın Yerini Alabilir!
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!