bitcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Anket Sonuçları Açıklandı: Bitcoin ve Bankalar Eşit Pay Aldı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Anket sonuçlarında güven konusunda neredeyse eşit bir bölünme ortaya çıktı: Bitcoin (BTC) ve büyük bankalar güven konusunda bu ankete göre eşit pay aldı. Son üç yılda bu konuda inanılmaz bir değişiklik meydana geldi.

Kimler Bitcoin’e güveniyor?                          

Tokenist, 17 ülkede 4.852 katılımcıyla Bitcoin’e karşı olan tutumları ölçebilmek için anket yaptı. Ayrıca bu anketin sonuçlarını, daha önce yapılan buna benzer araştırmaların sonuçlarıyla karşılaştırdı. Yapılan bu karşılaştırma ise bu tutumların zaman içinde nasıl değiştiğinin gözlemlenmesini sağladı.

bitcoin
Ankete katılan siz olsaydınız eğer hangisine daha çok güvenirdiniz? Kaynak: The Tokenist.

Büyük değişim

Anket sonuçlarına göre Y kuşağı diğer kuşaklara göre BTC’ye çok daha fazla güveniyor. Daha da ilginç olanı ise 2017 yılından bu yana yaşanan büyük değişim. Çünkü 2017 yılında yapılan ankete katılan katılımcıların sadece %18’i güven konusunda Bitcoin’i seçerken %82’si büyük bankaları seçmişti. Y kuşağının bile 2017 yılında %27’si BTC’ye güveniyor %73’ü ise büyük bankalara güveniyordu.

bitcoin
2017 ve 2020 Sonuçları Karşılaştırması. Kaynak: The Tokenist.

 

Tokenist’in yaptığı bu araştırmaya katılanların, BTC’ye meyilli olduğunu görebiliyoruz. Fakat aynı durum diğer araştırmalarda da ortaya çıkmıştı zaten.

Sonuç olarak katılımcıların düşüncelerinde yaşanan bu büyük değişimin kripto para sektöründe büyümeye dönüşeceğini varsaymak doğru olmayabilir.

Anket Sonuçları Açıklandı: Bitcoin ve Bankalar Eşit Pay Aldı!

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!