Apple’ın Kurucu Ortağı Steve Wozniak Yeni Kripto Para Şirketi Kuruyor!

kripto para
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Teknoloji devi Steve Wozniak bu hafta Apple’ı Steve Jobs’la beraber kurduktan tam kırk yıl sonra yeni kripto para şirketi kurdu.

Wozniak’ın son girişimi Efforce, şirketlerin çevre dostu projeleri finanse etmesini daha ucuz ve daha kolay hale getirmek için kripto para birimi ve blok zinciri teknolojisini kullanmayı hedefliyor.

Şirket, Apple’ın kişisel bilgisayarlara erişimini genişletmesi gibi hedefinin 250 milyar dolarlık enerji verimliliği projeleri pazarını “demokratikleştirmek” olduğunu söylüyor.

“Efforce’u, herkesin dünya çapındaki enerji verimliliği projelerine katılmasına ve bunlardan finansal olarak yararlanmasına ve anlamlı çevresel değişim yaratmasına olanak tanıyan ilk merkezi olmayan platform olmak için yarattık” Wozniak cuma günü yaptığı açıklamada bunları söyledi.

Efforce, yatırımcıların enerji hizmetleri şirketlerinin platformunda listelediği enerji verimliliği projelerinde satın alabilecekleri ve kullanabilecekleri, Wozniak’ın adını taşıyan “WOZX” adlı bir kripto para çıkardı.

Efforce daha sonra bu projelerin elde ettiği enerji tasarruflarını takip ediyor ve bunları kullanılabilecek veya satılabilecek bir enerji kredisi şeklinde yatırımcılara iade ediyor.

Şirket, kendi kripto para birimleri olan WOZX’un perşembe günü kripto para borsası HBTC.com’da işlem görmeye başladığını söyledi. Aynı zamanda şirket WOZX’un Efforce piyasa değerini on kat artırarak 950 milyon dolara yükselttiğini söyledi. WOZC ayrıca önümüzdeki hafta global kripto para borsası Bithumb’da listelenecek. 

Wozniak’la birlikte Efforce kurucularından olan Jacopo Visetti, birçok küçük işletmenin “LED aydınlatmaya geçmeyi, üretim süreçlerini düzene koymayı ve hatta ısıyı korumak için yalıtmayı göze alamaz” dedi. “Efforce, işletme sahiplerinin enerji yükseltme projelerini web üzerinde güvenli bir şekilde kaydetmelerine ve dünyadaki her türden yatırımcıdan finansman sağlamalarına olanak tanıyor.”

Wozniak ve Jobs, 1976’da Apple’ı kurdu ve bir kişisel bilgisayar öncüsü haline getirdi. Wozniak, bugünkü değeri 2 trilyon dolardan fazla olan şirkette, ilk halka arzından yaklaşık beş yıl sonra 1985 yılında çalışmayı bıraktı.

Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Yorumlar kapalı.