Bitcoin İçin Çin Tehlikesi!

bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para sektörü karmaşık matematiksel algoritmalar kullanarak izlenebilirliğini imkansız hale getirmeye çalışır. Matematiksel denklemler ile işlemleri ve arzları güvence altına alır.

2019 yılında dünya devi Google imkansız matematiksel denklemleri ve hesaplamaları çözebilen ve süper bilgisayar olarak adlandırılan kuantum bir bilgisayar yapmayı başardıklarını açıklamış ve bu açıklamanın ardından Google, internete şok dalgaları göndermişti. Bu aksiyonların ardından Bitcoin (BTC)’nin geleceğinin tehlike altında olduğunu savunmuştu.

Bitcoin’in Geleceği Tehlikede Mi?

Forbes’in aktardığına göre; Bitcoin ve merkezi olmayan kripto para birimlerine düşmanlığı ile bilinen Çin’deki araştırmacılar, Google tarafından oluşturulan kuantum bilgisayar ile eşleşmeyi başardıklarını açıklayarak bir başka imkansız işlemin başarıldığını açıkladılar.

Google’dan sonra geleceğinin tehlikede olduğu düşünülen kripto para sektörünün Çin’in bu hareketi sonrasında daha da tehlikeye gireceğini savunanlar çoğalıyor. Bu gelişmelerin ardından kripto paraların geleceği ile ilgili endişeli sorular gündemi meşgul ediyor.

Bitcoin ve Kuantum Bilgisayar

Google’dan önce de kuantum bilgisayar üreten dünya devi şirketler olmuştu. Bunların en başında IBM, Apple ve Intel geliyordu. IBM 2000 yılında geliştirdiği kuantum bilgisayar sayesinde en zor algoritmaların bile çözüleceğini ama hepsini çözmenin mümkün olmadığını açıklamıştı.

Apple ve Intel tarafından 2002 ve 2005 yıllarında geliştirilen kuantum bilgisayarlar ile günümüzden 200 yıl sonrasının teknolojisine sahip olduğunu iddia ettikleri kuantum bilgisayarı tamamladıklarını açıklayarak tüm dikkatleri üzerlerine çekmişlerdi. Apple cephesinde herhangi bir gelişme yaşanmaz iken 2010 yılında Intel dünyanın iyiliği için kuantum bilgisayar projesinin imha edildiğini duyurmuştu.

Google’ın 2017 sonunda kuantum bilgisayar için çalışmalara başlamasını duyurması ile birlikte kripto para piyasaları endişelenmeye başlamış ve imkansız matematiksel denklemler kullanan ve en çok bilinen kripto para birimi Bitcoin’in geleceğinin tehlikede olduğu iddia edilmişti. Google’ın hamlesine karşı Çin’li araştırmacılar tarafından yapılan karşı hamle ile bu endişeler daha da büyüyecek gibi görünüyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!