Avalanche Balinaları Bu Altcoin’leri Satın Alıyor!

Avalanche
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Balina cüzdanlarını izleyen bir platformdan alınan yeni veriler, en büyük 1.000 Avalanche (AVAX) balinasının hangi altcoin’leri aldığını gösteriyor.

Yakın zamanda Ethereum (ETH) rakibi olan Avalanche’ı da takip etmeye başlayan WhaleStats’a göre, balina kategorisindeki AVAX yatırımcıları, ortalama olarak binlerce dolar değerinde stabilcoin ve diğer altcoin’leri satın alıyor.

AVAX balinaları tarafından geçtiğimiz gün en çok satın alınan token, ortalama 14.089 dolarlık satın alma tutarıyla Abradacadabra.money kredi platformunun sabit kripto parası Magic Internet Money (MIM) oldu.

Avalanche (AVAX), ortalama 13.899 dolar satın alma tutarıyla ikinci sırada yer alıyor.

AVAX blok zincirinde sırasıyla USD Coin (USDC) ve Tether (USDT) adındaki stabilcoin’lerin karşılığı olan USDC.e ve USDT.e, ise üçüncü ve dördüncü sırada bulunuyor.

Beşinci sırada merkezi olmayan borsa (DEX) platformu Pangolin (PNG) yer alırken, merkezi olmayan rezerv para birimi protokolü Wonderland (TIME) ise altıncı sırada yer alıyor.

Avalanche tabanlı merkezi olmayan borsa TraderJoe (JOE), yedinci sırada kendine yer bulurken, ardından AVAX protokolüne köprülenmiş Bitcoin ve Ethereum token’ları olan Wrapped Ethereum (WETH.e) ve Wrapped Bitcoin (WBTC.e) listede yer alıyor.

Wrapped Avalanche (WAVAX) ise listeyi tamamlayan kripto para oldu.

Kaynak: WhaleStats

WhaleStats ayrıca Avalanche balinalarının cüzdanlarında en çok tutulan kripto varlıklarının AVAX, WETH.e, USDC.e, JOE, USDT.e, MIM, WBTC.e, WAVAX, Wrapped Chainlink (LINK.e) ve blok zinciri tabanlı oyna-kazan oyun token’ı Cradaba (CRA) olduğunu gösteriyor.

İstatistikler, Avalanche balinalarının 267.613 dolar değerinde ortalama 2.440 AVAX token’ına sahip olduğunu gösterirken, genel olarak onlar tarafından tutulan dolar değerine göre en büyük token pozisyonu Wrapped Ethereum oldu.

AVAX, yazının yazıldığı sırada, gün içi 2,22 yükselişle 109,78 dolardan işlem görüyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!