Michaël van de Poppe, Ethereum’un 2022 Hedefini Açıkladı!

Ethereum
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ünlü kripto para analisti Michaël van de Poppe, önde gelen akıllı sözleşme platformunun 2021’de büyük bir büyüme yaşamasının ardından Ethereum (ETH) için yeni fiyat hedefleri çizdi.

YouTube’da 158.000 aboneye sahip olan Van de Poppe, paylaştığı videosunda, Ethereum’un sadece lider kripto para olan Bitcoin’e (BTC) karşı iyi bir performans sergilemediğini ancak bir sonraki büyük kripto döngüsünün odak noktası olabileceğini söyledi.

Kripto stratejisti, piyasanın Ethereum’u benimsemesinin, piyasa değerinin, “çevrilme” olarak bilinen bir olay olan Bitcoin’inkini geçebileceği anlamına geldiğini düşünüyor.

“Bitcoin’in tersine çevrilmesine bakıyor olabiliriz.

Değişen şeylerden biri Ethereum… Merkezi olmayan uygulamalarda (DApp) kullanılıyor, bu nedenle DEX’ler (merkezi olmayan borsalar) çoğunlukla varlıklarını takas etmek için Ethereum kullanıyor, biz de Uniswap ve SushiSwap ile kullanıyoruz.

Ethereum ekosisteminin fiili olarak benimsenmesi nispeten hızlı büyüyor.

Ayrıca NFT’lerinizi basmak istiyorsanız Ethereum ağını kullandığınızı biliyoruz.”

Van de Poppe, ağın yüksek gaz ücretlerine rağmen Ethereum’un genel büyümesine ve talebine dikkat çekiyor.

En önemlisi, ETH, Kasım ayına kadar uzanan son piyasa düzeltmesi sırasında Bitcoin’den daha dayanıklı olduğunu kanıtladı.

“Ethereum, son düzeltmede Bitcoin’den çok daha fazla güç gösteriyor, bu da Ethereum’daki gücün Bitcoin’den daha yüksek olduğu anlamına geliyor.

Yani potansiyel olarak bu döngü artık Bitcoin ile ilgili değil.

Temelde tüm ekosistem için ilk katmanı üreten katman-1’ler ve Ethereum’dur, çünkü tüm bu pazar alanında gerçekten başarılı olmak için platformlara ve katman-1’lere ihtiyacınız var.”

2022 fiyat tahminlerine devam eden analist, Ethereum’un Bitcoin’in 2017’deki hareketini yansıtan patlayıcı büyümenin zirvesinde olabileceğini düşünüyor. ETH’nin 20.000 doları bile aşabileceğini de belirtti.

“Döngünün bir önceki en düşük seviyesine ve önceki en yüksek seviyesine dayanarak 3.618 civarında bir yere ulaşıyoruz diyebileceğimiz bir sonraki hedef noktaları elde etmek için Fibonacci uzantılarını kullanıyor olabiliriz.

Bu durumda, ‘Önceki yüksek, önceki düşük’ de diyebiliriz, kendimize Ethereum’un zirveye çıkabileceği sayıları hedeflemeye başlayabiliriz ve bu seviyeler 12.600 dolar, 17.300 dolar ve hatta potansiyel olarak 22.000 dolar civarındaki seviyelere tekabül ediyor.”

Kaynak: Michaël van de Poppe/YouTube

Van de Poppe, ETH’nin önemli bir destek seviyesine sahip olması gerektiğini söyleyerek yukarı yönlü fiyat tahminini sonlandırdı.

“Buradaki en önemli kısım, Ethereum’un yeşilseviyelerde tutunması gerektiğidir. Bu olursa, trend devam eder ve tüm döngüyü çalıştırmaya devam edebiliriz.”

Ethereum fiyatı şu anda yüzde 2 düşüşle 3.784 dolara geriledi.

2021’e 730 dolar seviyesinden başlangıç yapan ETH, Temmuz ayında yazın en düşük seviyesi olan 1.795 dolara gerilemeden önce Mayıs ayında 4.182 dolarla yıl ortası zirvesine ulaştı. ETH o zamandan beri dalgalı bir yukarı yönlü fiyat hareketi gördü ancak yıl içinde toplamda yüzde 422 yükseliş gerçekleştirmiş oldu.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
1
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!