Avrupa Birliği Anonim Kripto İşlemlerini Yasaklayabilir!

Kripto
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Merkezi olmayan finans kuruluşu Unstoppable Finance’in büyüme ve strateji başkanı Patrick Hansen tarafından yayınlanan bir Twitter yayınına göre, Avrupa Parlamentosu, Fon Transferi Düzenlemesinin (TFR) bir parçası olarak kara para aklamayla mücadele (AML) paketine Ledger veya Metamask gibi cüzdanları dahil etmek için oy kullanma yolunda ilerliyor.

Hansen, Avrupa Komisyonu’nun özel cüzdanlara yapılan işlemleri tamamen yasaklayabileceğini söylüyor.

Mevcut Mali Eylem Görev Gücü (FATF) seyahat kuralı, işletmelerin 1.000 Euro’yu (1.098 dolar) aşan tüm işlemleri doğrulamasını gerektiriyor. Bununla birlikte, taslak herhangi bir alt limit içermiyor, yani tüm kripto para işlemlerine zorunlu kimlik kontrolleri eşlik edecek.

İsimsiz işlemleri engelleme hareketi, milletvekilleri arasında geniş bir destek görüyor, bu da birkaç muhalif sağ sesin acımasız teklifin geçişini engellemeye yetmeyeceği anlamına geliyor.

Tüm kripto para işlemlerini anonimleştirme çabası, İspanyol ekososyalist politikacı Ernest Urtasun ve Yeni Flaman İttifakını temsil eden Belçikalı bir gazeteci, insan hakları aktivisti Assita Kanko tarafından yönetiliyor. 

Ekonomik İşler Komitesi, 29 Mart’ta tüm kripto para işlemlerinin kendi kendine barındırılan cüzdanlara anonimleştirilmesini oylayacak. Teklif geçerse, “üçlü” tarafından tartışılacak.

Avrupa kripto para topluluğu kısa süre önce fiili bir Bitcoin yasağından kıl payı kurtulmayı başardı. Proof-of-work kullanımını kısıtlamak için yapılan son dakika değişikliği, kripto para birimi topluluğu içinde güçlü tepkiler çektikten sonra yeterli oy alamadı.

Avrupa Komisyonu, geçen Temmuz ayında yasa dışı işlemleri izlemeyi kolaylaştırmak için anonim kripto para cüzdanlarını yasaklayan bir teklif sundu.

En son taslak onaylanırsa, kripto şirketlerinin büyük çoğunluğu, kendi kendine barındırılan kripto cüzdanlarına kripto göndermeye istekli olmayacak.

Avrupa Birliği Anonim Kripto İşlemlerini Yasaklayabilir!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.