Bloomberg’e Göre Bitcoin Rallisi Hızlanabilir!

Bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bloomberg‘e göre, Bitcoin’in fiyat grafiği, 50.450 dolar ve ardından 54.000 dolara bir kırılma öngördüğü yükselen bir yükseliş momentumu gösteriyor gibi görünüyor. Bu yazının yazıldığı sırada, Bitcoin 44.982 dolarlık gün içi en yüksek seviyelerine ulaşmasının ardından 44.417 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin, mevcut rallisinin devamını önerebilecek bir model izliyor gibi görünüyor. Bitcoin’in fiyat tablosunda, üçgen şekli sıkılaşıyor ve lider kripto para birimi üçgenin üst ucunda konumlanıyor. Bu, Bitcoin için olumlu bir ivme gösterebilir. Fibonacci uzantılarının teknik analiz yaklaşımına göre ise, Bitcoin Mart ayının başından itibaren süregelen direnç seviyesi 45.332 doları aşarsa, 50.450 dolar ve 54.000 dolar seviyeleri devreye girebilir.

Bitcoin (BTC), dünyanın dördüncü en büyük sabit parası olan UST’ye odaklanan vakfın, en iyi kripto para biriminin rezerv varlığını oluşturduğuna dair iddiaların da desteğiyle daha da güç toplamaya devam ediyor.

Piyasada karşımıza çıkan raporlara göre, Singapur merkezli kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Luna Foundation Guard (LFG), bu hafta başında 125 milyon dolar değerinde Bitcoin satın alarak UST için ek bir güvenlik katmanı olarak BTC ekleme sözünü de yerine getirdi. Aramızda UST’yi daha önce tanımayan yatırımcılar var ise; UST, Terra’nın merkezi olmayan dolar sabit para birimi.

Bitcoin, neredeyse bir ay içinde ilk kez, yenilenen bir risk iştahının ortasında son zamanlardaki baskılanan ticaret aralığından çıkarak 44.000 doları aştı.

Bitcoin Sahipleri İlk Kez 40 Milyonu Aştı!

IntoTheBlock analitiğine göre, Bitcoin adreslerinin sayısı ilk kez 40 milyonu geçti. Şubat ayındaki genel düşüşün ardından Bitcoin adreslerinin sayısı artmaya ve yeni zirvelere ulaşmaya devam etti. Bu durum, Bitcoin’in popülerlik ve fayda sağladığını da tüm dünyaya kanıtlıyor.

Bitcoin, 21 Mart’ta bulunduğu 40.516 dolarlık düşük seviyelerden toparlandıktan sonra art arda dördüncü günü yeşil mumlarla tamamlayacak. Lider kripto para birimi CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte yüzde 4,74 ve geçen haftaya göre yüzde 10,82 arttı.

Bloomberg’e Göre Bitcoin Rallisi Hızlanabilir!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.