Avrupa Birliği, Bitcoin’i Yasaklamak İstiyor!

Bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Alman kripto para medyası BTC-ECHO tarafından yayınlanan bir rapora göre, Avrupa Birliği’nin yasama organlarından biri olan Avrupa Parlamentosu, Bitcoin ve çalışma kanıtı (PoW) mekanizmasına sahip olan diğer kripto para birimlerini yasaklamak için harekete geçti.

Kripto Varlıklarda Piyasalar (MiCA) çerçevesinin son taslağı, çok beklenen kripto para birimi düzenlemeleri paketi, çevresel olarak sürdürülemez fikir birliği mekanizmasını yasaklayan bir hüküm içeriyor.

Bu, Bitcoin’in 1 Ocak 2025’ten itibaren Avrupa Birliği içinde yasa dışı hale gelebileceği anlamına geliyor.

İşletmelerin, iş kanıtı kripto para birimleriyle ilişkili herhangi bir hizmet sunması yasaklanacak.

Çerçevenin arkasındaki merkez sağ raportörü Stefan Berger, çıkışa teklifin yeşil ışık yakılmasının “çok muhtemel” olduğunu söyledi.

Taslak, merkez sol Sosyal Demokratlar, Yeşiller ve Sol Parti tarafından kabul gördü.

Bazı Hıristiyan Demokratlar ve sağcı muhafazakarlar, Bitcoin yasağının yürürlüğe girmesine karşı çıktılar, ancak bu, çalışma kanıtının kırılmasını destekleyen partiler için tam tersi bir durumdu.

Avrupa Birliği’nin yürütme organı olan Avrupa Komisyonu, bu yıl içinde nihai bir karara varmadan önce üye devletler ve Parlamento ile bir deneme oturumu yapacak.

Merkezi olmayan finans girişimi Unstoppable Finance’in büyüme ve strateji başkanı Patrick Hansen, AB’deki tüm kripto endüstrisini öldüreceğini öngörerek teklifi “intihar” olarak nitelendirdi.

1
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!