Ripple

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Avukat, SEC ve Ripple Davasının Nihayet 2027’de Çözülebileceğini Öngörüyor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple arasındaki uzun süren hukuki mücadele, 2027 yılına kadar potansiyel bir çözüm görebilir.

Tanınmış bir avukat olan Jeremy Hogan, yakın zamanda davaya ilişkin potansiyel gelecek senaryolarını belirlemek için X’i kullandı. Hukuk analisti, 2027 yılına kadar bir çözümün ufukta olabileceğini öne sürdü.

Olası sonuçlar!

Hogan, bir dizi gönderide davaya ilişkin ilerleyen aşama için iki temel olasılığı özetledi. İlk olarak, SEC’in davayı bireysel davalılarla uzlaşma yolunu tercih etme olasılığının %32,11 olduğunu vurguladı, ardından Ripple’a karşı nihai bir karar almayı ve bu karara itiraz etmeyi sürdürebileceklerini belirtti.

Bunun SEC’in en iyi hareket tarzı olacağını belirtti ancak SEC’in bu yolu seçmesi konusundaki şüphelerini dile getirdi.

Bu yolun tercih edilmesi SEC’in temyiz mahkemesine yaklaşık 9-12 ay daha hızlı ulaşmasını sağlayacak ve etkili bir şekilde kaynak tasarrufu sağlayacaktır.

Bireysel davalıların uzlaşmasının ardından dava doğrudan “çözüm” işlemlerine ilerleyecek. Bununla birlikte, çözüm yolları davaları kapsamlıdır ve muhtemelen 2026’ya kadar uzanacaktır.

İlginizi Çekebilir: USDT (Tether) Çöküşü Yaklaşıyor!

Buna alternatif olarak Hogan, SEC’in Ripple ve bireysel davalılara karşı tüm davaları uzlaşma yoluyla sonlandırma olasılığını tartıştı.

Her ne kadar bu durum bir uzlaşma konferansı sırasında ortaya çıkabilse de, SEC’in uzlaşmaya istekli olma konusunda minimal bir eğilim sergilediği ifade edildi.

İleriye Giden Yol

SEC‘in ara temyiz başvurusunun reddedilmesine rağmen uzmanlar, duruşma sonrası temyiz başvurusunun geçerli bir seçenek olmaya devam ettiği konusunda hemfikir.

Temyiz başvurusu, hukuk sisteminin bir parçası olarak, bir davada haksızlığa uğradığını düşünen tarafların haklarını korumalarını sağlar.

Max Schatzow, Cody Carbone ve Elliott Z. Stein gibi önde gelen hukukçular, yakın zamandaki reddin yalnızca nihai karar öncesindeki acil itirazla ilgili olduğu konusunda hemfikir.

Standart dava süreci, tüm çözüm yolları belirlendikten sonra duruşma sonrası itirazlara izin verir.

Avukat, SEC ve Ripple Davasının Nihayet 2027’de Çözülebileceğini Öngörüyor
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!