BİTCOŞAR
En Güncel Bitcoin ve Kripto Para Haberleri
$42,388.50
-7.17%
$2,978.92
-6.95%
$0.93
-5.46%
$157.81
-5.89%
$23.12
-11.15%
$361.62
-7.87%
$5.12
-12.62%
$4.16
-10.69%
$40.65
-10.26%
$42,390.03
-7.17%
$2,978.60
-6.96%
$0.93
-5.46%
$157.81
-5.89%
$1.00
0%
$1,094.07
-6.96%
$226.91
-10.53%
$48.58
-8.65%
$116.98
-7.95%

Ayı Piyasası Ne Kadar Sürer?

Kripto paraların hayatımıza girmesiyle, birçok yeni yatırımcı ortaya çıkmıştır. Bu nedenle ayı piyasası gibi kavramların kullanım sıklığı da yükselmiştir. Ayı piyasası nasıl anlaşılır gibi sorular, bu nedenle en çok sorulanlar arasına girmiştir.

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Piyasada düşme olacağına işaret eden bu kavram, değerlerin zirve noktasına ulaştıktan sonra düşüşe geçmesine işaret eder. Burada yüzde 20 gibi bir rakam söz konusudur. Yatırımcılar bu dönemde borsa üzerine para yatırmaya çekindiği için, ekonomi çoğu zaman gerilemeye başlar.

Bu etki oluştuğunda, o piyasadaki mevcut ürünlere olan talepler düşer.  Böylece ürünler de alınmak istenmez. Fiyatlar da bu iki etmen sebebiyle azalmaya devam eder.

İçindekiler

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Telegram'dan, Twitter'dan, Facebook'dan ve Instagram'dan takip edin. Ayrıca ücretsiz eğitim videoları için YouTube kanalımıza mutlaka abone olun!

Ayı Piyasası Ne Kadar Sürer?

Ayı piyasası, mevcut yatırımı olan kişiler için büyük bir tehdittir; zira büyük bir kayıp yaşanacağı anlamına gelir. Bu sebeple ayı piyasası ne kadar sürer birçok yatırımcı tarafından sorulur. Ancak burada belirli bir günden bahsetmek mümkün değildir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

Ayı Piyasası Ne Kadar Sürer? 1 - polar bear 484515 1280Zira bu durum, o anki durumlara göre farklılık gösterir. Bazı durumlarda yalnızca birkaç hafta sürerken, yıllarca da devam edebilir. Günümüze kadar çok sayıda ayı borsası yaşanmış olup, en bilineni 1987 içerisinde geçirilendir. Zira yüzde 29,6 gibi büyük bir düşme yaşanmış olup, üç ay kadar sürmüştür.

Coinzilla Banner (728x90)

Bununla beraber her ayı piyasası 3 ay sürmez; zira 3 yıl sürenler de yaşanabilir.

500’den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking’den para kazanmak için buradan Binance’ye yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen ücretsiz kayıt olabilir ve kazanmaya başlayabilirsiniz.

Ayı Borsasında Yatırım Yapılabilir Mi?

Ayı borsası geldiğinde fiyatların düşmesi, birçok kişiye yatırım zamanın geldiğini düşündürür. Ancak genel hatlarıyla incelendiğinde, çoğu deneyimli yatırımcının uzak durduğu görülür. Bunun temel nedeni, tehlikenin daha büyük olmasıdır.

Binance Türkiye açıldı, artık banka hesabımızdan doğrudan TL yatırıp, TL çekebilir ve TL ile kripto para al-sat yapabiliriz. Buradan Binance Türkiye’ye yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen ücretsiz kayıt olabilir ve kazanmaya başlayabilirsiniz.

Nitekim değer kayıpları oldukça sık olarak yaşanır. Birçok yatırımcı ayı piyasasında ne yapılır sorusuna paralarını piyasadan çekme şeklinde tepki verir. Zira kaybı en aza indirgemek de yüksek kazançlar alınmasını sağlar.

Telefondan Kripto Para Madenciliği Nasıl Yapılır?

Yatırım zamanı ise durumun eski haline geldiğinde başlar. Her ne kadar bu dönemde yatırım yapmak için uygun fırsatlar oluşsa da, tehlikeli bir harekettir. Eğer finans üzerine bilginiz yoksa ve özellikle uzun süreli yatırım düşünmüyorsanız, sabırla sürecin sonlanmasını beklemeniz önerilir.

Çok düşük hacimli olan borsalarda işlem yaparak paranızı potansiyel hırsızlık, hacklenme ve dolandırıcılık gibi faaliyetlere kurban edip sakın riske atmayınız. Dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsası olan ve diğer borsalara göre çok az komisyon alan Binance'de hesap açarak tüm işlemlerinizi güvenli ve az komisyon ödeyerek yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak Binance borsasından hesap açabilirsiniz. Asla yatırım tavsiyesi değildir! Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Asla yatırım tavsiyesi değildir! 
Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İlgili Haberler
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.