Balinalar Bu 3 Altcoin’i Alıyor, Diğer 2 Altcoin’i Satıyor!

balinalar-bu-3-altcoini-aliyor-diger-2-altcoini-satiyor (1)
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto analitik firması Santiment’e göre, kripto para balinaları aktif olarak üç altcoin biriktirirken, diğer iki tanesini satıyor.

Santiment, balinaların hareketlerini izlemenin hangi kripto varlıklarının yükseliş veya düşüş eğiliminde olduğunu belirlemede etkili bir yöntem olabileceğini söylüyor.

Analitik firması, 1-10 milyon Skale (SKL) arasında tutan balina adreslerinin sayısının geçtiğimiz hafta arttığını belirtti.

Balinalar Bu 3 Altcoini Aliyor Diger 2 Altcoini Satiyor 1 Scaled
Kaynak: Santiment

SKL, geliştiricilerin Ethereum ile uyumlu merkezi olmayan zincirler oluşturmasını sağlamayı amaçlayan bir blok zinciri ağı olan Skale’in yerel token’ıdır. SKL, bu yazı hazırlanırken 0,28 dolardan işlem görüyordu ve son 24 saatte yüzde 10’dan fazla düştü.

Santiment’e göre, 100-10.000 Maker (MKR) arasında tutan balina adreslerinin sayısı da Kasım ayının ikinci yarısında arttı.

Balinalar Bu 3 Altcoini Aliyor Diger 2 Altcoini Satiyor 2 Scaled
Kaynak: Santiment

Maker, herhangi bir banka, hükümet veya üçüncü taraf olmadan ABD dolarına bire bir sabitlenen bir stabilcoin olan DAI’yi destekleyen bir yönetim token’ıdır. MKR, yazı hazırlanırken 2.683,35 dolardan işlem görüyordu ve gün içinde yüzde 9’dan fazla düştü.

Santiment, 1-10 milyon Ocean Protocol (OCEAN) arasında tutan balina adreslerinin sayısının da geçen ayın ikinci yarısında arttığını belirtiyor.

Balinalar-Bu-3-Altcoini-Aliyor-Diger-2-Altcoini-Satiyor
Kaynak: Santiment

OCEAN, veri sağlayıcıları ve tüketicileri birbirine bağlayan bir blok zinciri ekosistemi olan Ocean Protocol’ün yerel token’ıdır. Piyasa değerine göre 193. sıradaki kripto varlığı, bu yazı hazırlanırken 1,15 dolardan işlem görüyordu ve son 24 saat içinde yaklaşık yüzde 9 düştü.

Diğer taraftan, Santiment, 1-10 milyon Ren (REN) arasında tutan balina adreslerinin sayısının geçtiğimiz hafta azaldığını belirtti.

Balinalar Bu 3 Altcoini Aliyor Diger 2 Altcoini Satiyor 3 Scaled
Kaynak: Santiment

Ren, farklı blok zinciri platformları arasındaki işlemlere güç veren bir platformdur. Kullanıcıların merkezi olmayan finansı (DeFi) benimsemesini ve yatırım yapmasını kolaylaştırmayı amaçlamaktadır. REN, yazı hazırlanırken 0,80 dolardan işlem görüyor ve gün içinde yüzde 8’den fazla düştü.

Analitik firmasına göre, 1-10 milyon GRT arasında tutan balina adreslerinin sayısı da son iki haftada azaldı.

Balinalar-Bu-3-Altcoini-Aliyor-Diger-2-Altcoini-Satiyor
Kaynak: Santiment

GRT, blok zinciri verilerini endeksleyen ve düzenleyen bir platform olan The Graph’ın yerel token’ıdır. Piyasa değerine göre 46. sıradaki kripto varlık, yazı hazırlanırken 0,79 dolardan işlem görüyordu ve gün içinde yüzde 9’dan fazla düştü.

Santiment ayrıca 100-10.000 Basic Attention Token (BAT) arasında tutan adres sayısının da biraz düştüğünü belirtti. Analitik firması bu adresleri “balinalar” olarak adlandırsa da, BAT yazı yazılırken yalnızca 1,21 dolardan işlem gördüğü için bu bir hata gibi görünüyor.

Balinalar Bu 3 Altcoini Aliyor Diger 2 Altcoini Satiyor 5 Scaled
Kaynak: Santiment

BAT, Ethereum’a dayalı bir utility token’dır. Reklamları ve reklam izleyicileri kaldırarak bir kullanıcının verilerini korumaya odaklanan reklam karşıtı web tarayıcısı Brave’ye güç sağlar. Piyasa değerine göre 84. sıradaki kripto varlık, son 24 saatte yüzde 12,5 düştü.

Sentiment raporunun tam halini buradan okuyabilirsiniz.

Balinalar Bu 3 Altcoin’i Alıyor, Diğer 2 Altcoin’i Satıyor!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Yorumlar kapalı.