Bitcoin

Bitcoin Dakikalar İçinde Çakıldı! Piyasa Kana Bulandı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto yatırımcıları için zorlu bir hafta sonu yaklaşıyor ve Bitcoin yaklaşık otuz dakika içinde 52.000 dolardan 43.500 dolara gerileyerek yüzde 16’dan fazla düştü.

Lider kripto para alttan tepki aldı ve yazının yazıldığı sırada 47.390 dolardan işlem görüyor.

Kazanmaya hemen başla! Binance’den ÖMÜR BOYU %20 KOMİSYON İNDİRİMİ almak için buraya tıklayarak ücretsiz kaydınızı açın. 

Ethereum ve altcoin piyasaları, BTC’nin ani çöküşünü izledi ve ETH aynı zaman diliminde 3.983 dolardan 3.497 dolara düştü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

Analitik firması Coinglass’a göre çöküş, kripto pazarında 2,41 milyar dolarlık tasfiyeyi tetikledi.

Bitcoin boğası ve analist Tone Vays, 43.500 doların BTC için dip olup olmayacağını söylemek için çok erken olduğunu söylüyor.

“43.500 dolar seviyesi dip seviye olabilir mi? Öyle umuyorum, ama şu anda buna dair yeterli kanıtımız yok. Daha fazla zaman vermeliyiz.”

Vays, BTC’nin yükseliş eğiliminde olduğunu ve şimdi hızla 50.000 dolarlık bölgeye geri dönüp dönemeyeceğini görmenin zamanı olduğunu söylüyor.

“Teknik olarak, yükseliş bölgesine kadar parçalı alım yapabiliriz ama zorunda değiliz. Bu büyük bir düşüştü. Ama şu anda, açıkçası düşüşten çok yükseliş eğilimindeyim.

Bir ticaret yarışmasında olsaydım, kısa pozisyonda olmaktansa uzun pozisyonda olmayı tercih ederdim… Genel olarak, piyasalar bu şekilde dibe vurur. Umarım bazı insanlar bu dip noktasından satın almıştır.Ben yaptım.”

Vays’e göre, uzun vadeli zaman dilimlerine bakıldığında, Bitcoin genel boğa eğilimini geçersiz kılmadı.

“Burada hala genel bir boğa piyasasındayız. Gerçekten bir ayı piyasasına girme tehlikesiyle karşı karşıya değiliz, bu yüzden boğa piyasası sırasında herhangi bir zamanda kısa pozisyon açmamalıyız… haftalık grafik uzun vadeli hareketli ortalamada iyi görünüyor, bu yüzden bu hareketli ortalamaya tutunduğuzdan emin olalım.”

Bitcoin Dakikalar İçinde Çakıldı! Piyasa Kana Bulandı!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.