Balinalar, SHIB Arzının Yüzde 26’sına Sahip! SHIB Boğası Geliyor Mu?

SHIB
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Altcoin piyasasının toparlanmasının ardından, Shiba Inu ve diğer küçük altcoin’ler ani bir fiyat artışı yaşadı. SHIB günlük seviyesinden yüzde 7,5 artış gerçekleştirdi. Kısa vadeli yatırımcılar bu kripto parayı satın alırken, arzın yüzde 26’sını kontrol eden balinalar, 100 milyon dolar değerinde kâr elde etmiş şekilde devam ediyor.

Balinalar Memetoken’e Yön Veriyor!

WhaleStats’tan alınan verilere göre, balinalar şu anda toplam arzın yüzde 26’sını kontrol ediyor. Borsayla ilgili adresler ve şirketler, zincirdeki büyük cüzdanlı sahiplerin gerçek yüzdesinin belirlenmesinde yapılan sayımda, yatırımcı olarak sayılmıyor.

Artan balina sayısıyla birlikte, piyasadaki tüm yatırımcıların neredeyse yüzde 100’ünün kısa vadeli yatırımcıların olduğu zamandaki, anlık artış ve düşüş hareketini kaybetme eğilimindedir. Yatırımcıların konuşmalarında önerdiği gibi, Shiba Inu şu anda orta vadeli bir varlık olarak kabul ediliyor ve yatırımcıların çoğunluğu en az altı ay önce varlığa yatırım yapmıştı.

SHIB
Kaynak: WhaleStats

Balinalar bu kripto varlığın kontrolünü ele geçirdiğinde, büyük cüzdanlar memetoken’ı satmak yerine sürekli biriktirdiği için düzeltme olma olasılığı oldukça düşük bir ihtimaldir. Büyük satış hacimleri genellikle, kısa vadeli satın alma gücünün, gerçekleşmemiş kayıplardan çok olduğu ve daha sonra gerçekleşmemiş karlara dönüştüğü yükseliş rallilerinin sonunda ortaya çıkar.

Shiba Inu’nun balinalar tarafından tutulmaya başlanması, token’ın Ekim ayında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasının ardından günler içinde değerinin neredeyse yüzde 30’unu kaybetmesiyle gerçekleşti. Balinalar son birkaç gün içinde 300 milyon dolar değerinde SHIB satın aldı.

Ne yazık ki bu token’ı satın alanlar için SHIB piyasada herhangi bir toparlanma sağlayamadı ve yatırımcıların çoğuna totalde yüzde 40 ila yüzde 60 arasında kayıp yaşattı.

1
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!