BDDK’dan Bankalara Kripto Para Uyarısı!

BDDK
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Reuters’in bankacılık kaynaklarından alarak paylaştığı habere göre, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) bankalara göndermiş olduğu yazıda “Kredilerin kripto paralara veya bankacılık sistemi dışına çıkmaması konusunda bankalar azami hassasiyet göstermeli” şeklinde uyarıda bulundu.

BDDK’dan Bankalara Kripto Para Uyarısı!

Reuters’ın bildirdiği ve bankacılık kaynaklarının doğruladığı belgede geçen uyarı şu şekilde;

“Bireysel ve tüzel tüm kredi müşterilerine kullandırılacak kredili mevduat hesabı dahil tüm krediler bakımından, bahse konu krediler ile edinilen kaynakların, yukarıda sayılan faaliyetlere ilave olarak kripto varlıklara veya kayıtlı bankacılık/sermaye piyasası sistemi dışına para çıkarılmasına yönelik işlemlerde kullanımının engellenmesi için bankalarca azami hassasiyetin gösterilmesi gerekli görülmektedir.”

BDDK 6 Nisan 2020’de bankalara göndermiş olduğu yazıda, bankalardan alınan kredilerin döviz, altın veya hisse senetlerine aktarılmaması konusunda azami seviyede kontrollerin yapılması gerektiğini iletmişti. Bugün itibariyle bu uyarılara kripto paralar da eklenmiş oldu.

Artık bankalardan çekilen kredilerin, kripto paralara aktarılmaması konusunda yüksek hassasiyet gösterilecek.

0
be_endim
Beğendim
2
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!