Döviz

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

  1. Haberler
  2. HABER
  3. Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan DDK’ya Döviz Talimatı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan DDK’ya Döviz Talimatı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN, Devlet Denetleme Kurulu’na (DDK) döviz kurlarında artışa sebep olan manipülasyon iddialarını araştırması konusunda talimat verdi. Ardından DDK konuyla alakalı hızlı bir şekilde harekete geçerek manipülasyon olup olmadığını ve varsa kimlerin bu manipülasyona sebep olduğunu araştıracak..

Yüklü Miktarda Döviz Alımı Gerçekleştiren Kurumlar Araştırılacak

Devlet Denetleme Kurulu, yönetim işlerini hukuka ve kanuna uygun, düzenli ve verimli bir şekilde yürütülüp, geliştirilmesi amacıyla kurulmuştur. Yüklü miktarda döviz alıp özellikle dolar ve euro gibi para birimlerinin anormal yükseliş yaşamasına neden kurum ve kuruluşları tespit edecek. Devlet Denetleme Kurulu Başkanı Yunus ARINCI ve ekibi, yapılan araştırmaların sonucunu bir rapor haline getirecek ve eğer bir suç tespit ederse işlem yapılmak üzere gerekli mercilere gönderecek.

DDK Her Türlü Belgeyi İsteme Hakkına Sahiptir

Devlet Denetleme Kurulu, bankalar dahil olmak üzere, kurum, kuruluş ve birimlerin her kademedeki ve rütbedeki görevlileriyle doğrudan yazışma, defter, kayıt, envanter, malzeme, mühimmat, gerekli gördüğü durumlarda gizli veya açık her türlü bilgi ve belgeyi isteme hakkına sahiptir.

Kurul bünyesinde yer alan soruşturma gruplarının yazdığı denetim raporları Cumhurbaşkanına ve gerekli mercilere aktarabilmektedir. Kurul hukuka aykırılık tespit etmesi halinde ilgililer hakkında suç duyurusunda da bulunma hakkına sahiptir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan DDK’ya Döviz Talimatı!
Yorum Yap

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!